Як виглядають найдорожчі укриття Запоріжжя — ФОТОРЕПОРТАЖ

Зображення завантажується

У прифронтовому Запоріжжі, питання укриттів є надважливим. Системно з бюджету виділяють кошти на ремонти та облаштування сховищ. Проте люди жаліються, що ховатися й досі ніде. Цього разу ми перевірили всього два укриття за які заплатили майже 9 мільйонів із наших податків

Наприкінці травня «Запорізький центр розслідувань» разом з ГО «Студентство» та представниками громадськості перевірили два новеньких укриття. У нашому репортажі розповідаємо, що в них є, де вони знаходяться і чи справді ними можна користуватися

Укриття за 6 мільйонів

На залізних дверях наклеєно аркуш паперу з написом “Дзвінок до укриття” – перше, що ми побачили зайшовши за адресою Сталеварів, 8. Дзвінок виявився не робочим, а двері закритими. Другий вхід був відчиненим – це двері, що ведуть у сам будинок. 

Через другий вхід потрапити у сховище виявилося дуже просто, у приміщені є відповідні вказівники. Перед входом невеличкий коридор і дошка з інструкціями, а далі й самі приміщення укриття – багато кімнат, що тягнуться одна за одною вздовж.

Майже відразу нас зустрів чоловік у формі – охоронець. Перше наше питання було звісно ж про другий вхід, через який нам не вдалося зайти в сховище. Чоловік пояснив, що дзвінок дійсно не працює, проте двері завжди відкриті під час повітряної тривоги. Після охоронець взяв ключі і показав нам, що двері дійсно можна відкрити і вони працюють. Зазначимо, що у це укриття ми потрапили “до” тривоги, тому чи відкриваються вони щоразу не зрозуміло.

Далі ми вивчаємо саме сховище. Воно включає багато кімнат, що щільно заповнені двоярусними ліжками. Деякі ліжка були застелені, на них лежали речі, іграшки, домашні ковдри, тобто укриттям все ж користуються. Хоча на момент нашого візиту людей не було. На деяких є нові матраци, що ще упаковані і поліетилен. Також ми помітили, що в укриттях є вентиляція, зроблені стіни й стеля. Ремонт виглядав дійсно “свіжим”.

Перевагою цього сховища є вбиральні і душ. На момент, коли ми були у приміщені вони працювали: була гаряча вода, крани і вентиляція були справні. 

У одному з приміщень ми помітили велику синю ємність з запасами води. За словами охоронця – вода з під крану для чаю та кави. Запасів питної води ми не виявили. У окремій невеличкій кімнаті є електричний чайник і додаткові стільці на яких також можуть розміститися люди. 

Охоронець також додав, що фотографувати приміщення не можна. На питання: “Чому?”, каже що такий був наказ від начальника. 

Укриття за 2,9 мільйона гривень

Друге укриття знаходить по вулиці Незалежної України, 39А, також у дворах. Від першого воно відносно недалеко, що трохи дивує зважаючи на те, що в деяких районах міста взагалі немає працюючих укриттів. 

Ми йшли напряму і вже через 15 хвилин опинилися на місці. У цей час почалася повітряна тривога, тому перше на що ми звернули увагу відразу – двері. Вони були відчинені. На будинку висить табличка “укриття”, знайти його було не важко.

На вході нас так само зустрів охоронець, який запропонував нам води, чаю або кави. Приніс стільці і запросив нас у першу кімнату, де є ємність з питною водою, чайник, кава й чай. Також було печиво, однак за словами чоловіка привезли прострочене, тому нам його не запропонували.

Чоловік заповняє, що фото в укритті робити можна. У цьому приміщені ми побачили аналогічний ремонт і умови, однак тут був вайфай, генератор, додаткові теплі ковдри, подовжувачі. Аналогічно, як і у першому випадку є душ, вбиральня, ліжка.

Людей не було, проте за словами чоловіка приходять. Каже, що загалом це жінки з дітьми, зокрема, немовлятами, літні люди. Заповнив, що в укриття можна і з тваринами і такі відвідувачі теж є.

Висновки і цифри

Отже, укриття дійсно працюють і в них є все необхідно. Підсумуємо, що у сховищах є: інтернет, вода, ковдри, подожувачі, генератори, ліжка, матраци, вбиральня, душ і гаряча вода. Укриття охороняються цілодобово. У порівнянні з іншими прикладами сховищ у місті ці приміщення дійсно є гарним прикладом. 

Водночас нагадаємо, що раніше журналістки «Запорізького центру розслідувань» дослідили закупівлі повʼязані з ремонтом двух укриттів. Одне коштувало 6 мільйонів гривень, а друге — 2,9 мільйона гривень. Детальніше про це ви можете почитати тут. На перший погляд, робити виконані, однак для того, щоб оцінити повну відповідність треба подивитися акти виконаних робіт, які можна отримати лише за запитом. 

Також ми нагадаємо, що місто оплатило 3,5 мільйона гривень за охорону 6 укриттів, з яких два це ті, у яких ми побували.

Читайте також: Запорізькі медзаклади замовили укриттів на 18,6 мільйона гривень

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі