Трішки історії 

Все починалось восени 2017-го року. Спочатку нас було лише двоє – Сергій Сидоров і Лілія Статівко, була в нас свіжозареєстрована Громадська організація “Запорізький центр розслідувань” та її сторінка в фейсбуці, де ми писали різне. 

Ми писали і статті, і грантові заявки. Потроху обрастали проектами і людьми, детально про наші проекти і бюджети – на сторінці для донорів, дійсних і потенційних. 

За цей час нас стало вже п’ятеро на постійній основі (про кожного особисто – нижче), Сидоров переїхав до Києва, і вже три роки керує організацією віддалено, і наша боротьба триває!

Про що ми пишемо

Про рішення місцевої влади та її органів, насамперед пов’язаних з землею, будівництвом, екологією. Про комунальні послуги та махінації з ними, про посадові злочини та місцевих посадовців взагалі. 

Навіщо ми все це робимо?

Уявіть собі місто, де рівні дороги і тротуари, велосипедні доріжки, інклюзивна доступність для кожного, і мама з татом гуляючи з коляскою роблять це легко і з задоволенням.  Місто, де є красиві парки, де зелено, чисте повітря і вода, де сміття регулярно вивозиться…

Ми робимо все можливе, аби жити в такому місті. І якщо ви теж цього хочете, приєднуйтесь до нас або підтримайте нашу роботу. 

Ми робимо так, тому що ми оптимісти. Ми реально віримо в те, що небайдужі люди в нашому місті є, готові об’єднуватись і змінювати ситуацію на краще.

З нами ви дізнаєтеся, хто винен в тому, що ми досі не живемо в місті мрії і як з цим боротись.

Цікаві факти про нас 

Наша команда 

Вероніка Хорольська 

Журналістка в “Запорізькому центрі розслідувань”. Зі студентських лав пробувала себе в новинній та тележурналістиці, а потім знайшла “своє” місце в “ЗЦР” восени 2018-го. Спеціалізується на розслідуваннях  і аналітиці у сфері землі та будівництва, факчекінгу. 

Випускниця курсу Kyiv school of Economics та Школи економічної журналістики Української правди та Deutsche Welle. 

Має досвід міжнародних обмінів у сфері журналістики в Польщі, Туреччині та Литві.

Вважає, що гарний день починається з чашки кави, котиків та пробіжки в лісі, де не ступала нога корупціонера. 

Катерина Рождественська (за паспортом – Шевченко)

Навчалася в Запорізькій політехніці (у мин. – ЗНТУ) на журналістиці. Розслідувачка, фактчекерка, лауреатка премії “Честь професії”, членкиня Національної спілки журналістів України, двократна володарка звання “Місс Вогник” 2007-2008 років у дитячому оздоровчому центрі “Вогник”. Можливо саме останнє вплинуло на теперішній колір волосся – червоний. Але це не точно.

Пише на різні теми. Основна спеціалізація – правопорушення у природоохоронній сфері.

Довгий час працювала на новинних сайтах, але коли покликали у “Запорізький центр розслідувань”, відразу погодилася, бо це була мрія. А мрії повинні збуватись. 

Наступна – Пулітцерівська премія.

Любить всесвіт “Гаррі Поттера”, котиків, чай, смачно поїсти та довго поспати. Міцний алкоголь не п’є, віддає перевагу пиву з бичками. Збирає фігурки русалоньки Аріель, бо у неї теж червоне волосся, що логічно.

Характер – кепський. Не заміжня.

Маргарита Огнева

Про таких, як Рита, кажуть: “тьху, у нас в журналістику беруть кого попало”, адже вона не має відповідної освіти — лише 9 класів школи та 3 роки училища за фахом “хімік-лаборант, контролер виробництва чорних металів”.

Тим не менш, з 2017 року почала працювати на новинному сайті місцевого регіонального телеканалу. Кілька разів міняла місця роботи, намагаючись знайти місце під сонцем запорізької журналістики: безкінечні стрічки новин, спроба у прес-аташе однієї там політичної партії, ведення кількох рубрик на телебаченні.

І ось, під час великої війни, потрапила у “Запорізький центр розслідувань”. Bon voyage!

Аліна Родіна

Асистент-адміністратор ЗЦР.

Експерт по складанню тижневого і місячного медіа плану, з заповнення грантових заявок, та іншої звітності.

Знайомство з громадською діяльністю почалося з участі в “Дій” Запоріжжя і після цього зупинитися вже не змогла. Любить: ті бентежні дні, коли ніхто не звонить і не пише))

Юлія Слива

Фінансовий менеджер ЗЦР. Стежить, щоб усі договори були підписані, усі платежі чітко розходились, уся фінзвітність подана куди треба. Має великий досвід ведення грантових проектів Посольства США,  Pact, Internews, ПРООН, субгрантових  проектів.

Любить: вигулювати по Хортиці свого французького бульдога, і щоб з документами все було добре і чотко

Не любить: коли Сергій Сидоров забуває погодити фінансову документацію

Сергій Сидоров

Засновник і керівник ГО “Запорізький центр розслідувань”. 

Одпочатку журналіст з досвідом роботи 12 років, згодом став менеджером проектів і редактором.

Основні функції: загальне керівництво, пошук фінансування, грантова звітність, редактура текстів, філософські питання типу “Навіщо ми це робимо?”

Через стан здоров’я сім’ї переїхав до Києва, де мешкає на околиці, керує ЗЦР віддалено, гуляє по озерах та фотографує комах і котиків. 

Любить: бути на природі, готувати щось смачне і цікаве, пити пиво (вже ніт, дієта), грати в Skyrim, Dark Souls і таке інше

Не любить: знахабнілу корумповану владу усіх рівнів, тісні маршрутки, черги

Члени ГО

Лілія Статівко

Знак зодіаку: Козеріг (так, це важлива інформація). Зараз – виконавчий директор ГО “Спільно HUB”

Приєдналась до Запорізького центру розслідування під час його створення. Спеціалізувалась на земельній тематиці, політичних фінансах та відкритих даних.

Працюючи журналісткою-розслідувачкою, вирішила спробувати себе у ролі PR-менеджерки організації, яка займається адвокатуванням змін у громадах, і там у підсумку і лишилась. 

Топить за все хороше, проти всього поганого.