Запорізькі медзаклади замовили укриттів на 18,6 мільйона гривень

Зображення завантажується

За останні пів року запорізькі медичні заклади активно замовляли ремонт укриттів. Загалом місто виділило на це понад 18,6 мільйона гривень за цей період. Найбільші закупівлі провели нещодавно – у травні

У прифронтовому Запоріжжі питання сховищ є надважливим, особливо коли йдеться про лікарні й пологові будинки, які зазнають обстрілів. Ми і далі досліджуємо закупівлі і розкажемо, які лікарні замовили найдорожчий ремонт, хто буде виконавцем, і чому деякі з них мають ознаки “звʼязків”, а також, що планують зробити коштом міста для громадян 

Цифри

У період із грудня 2022 по травень 2023 пологові будинки, дитячі та міські лікарні Запоріжжя замовили ремонтів на понад 18,6 мільйона гривень. Найдорожчу закупівлю здійснила 9-та міська лікарня, а саме на 6,2 мільйона гривень. Найдешевша закупівля становила всього 32 тисячі гривень. Це замовлення 5-ї дитячої міськлікарні, проте заклад заплатив за всього одну послугу, а не комплексний ремонт.

Хто ремонтуватиме укриття 


Серед виконавців робіт загалом фірми, однак є й кілька приватних підприємців. Ми детальніше дослідили закупівлі, що вартуватимуть місту понад мільйон. Обрали три найбільші за сумою.

Так, наприкінці травня, міськлікарня №9 замовила ремонт укриттів травматологічного та хірургічного корпусів. Сам договір поки відсутній, тому роботи не деталізовані.

Єдиним учасником була фірма «БК “Карат”», що запропонувала виконати роботи за 6,2 мільйона гривень з урахуванням ПДВ. Це на 650 тисяч гривень менше за очікувану вартість замовника. 

Кінцевим бенефіціаром фірми «Будівельна компанія “Карат”‎»‎ є Раданна Зенкіна. Проте, не так давно у 2021-му, кінцевим бенефіціаром був Юрій Зенкін, який наразі є директором КП «Міський футбольний клуб ”Металург”». У різні роки чоловік обіймав різні посади – очолював «Запорізьку ритуальну службу» та «Спеціалізовану ритуальну службу Вільнянської міськради», а також був заступником голови Запорізької райадміністрації. 

Раніше, наші колеги з “Наші.Гроші” зазначали, що саме ця фірма взялася ремонтувати морг зі значно завищеними цінами. Загалом, тільки за 2022-2023 рік “Карат” отримав замовлень на понад 95,7 мільйона гривень на Запоріжжі.

А от, у березні “Міська лікарня №7” уклала договір на ремонт укриття за 2,4 мільйона гривень. Виконуватиме роботи фірма “Ділайн Інжиніринг”. Цим коштом виконавець обіцяє зробити стіни, стелі, підлогу, двері, сантехнічні роботи тощо. Їх мають звершити до 31 липня 2023.

Бенефіціаром “Ділайн Інжиніринг” є Юрій Величко. Раніше, фірму повʼязували з “Запоріжсталю”. 

Закриває нашу трійку, закупівля “Міської лікарні №4”, що замовила ремонт укриття за 1,9 мільйона гривень. Цим коштом зроблять стелі, стіни, санвузли, електромонтажні роботи, труби тощо. Роботи мають завершити до 30 червня.

Бенефіціаром фірми “Ронд” є Дмитро Рощин. І це найбільше замовлення, яке фірма отримувала за 2022-2023 роки. Так, загальна сума всіх закупівель складає понад 3 мільйони, за цей період. Замовниками фірми були не тільки медзаклади, але й Департамент освіти і відділи, що йому підпорядковуються. 

Окрім вищезазначених медзакладів ремонтні роботи також замовили “Міська лікарня №1”, пологові будинки №9,№3 та №4, “Міська лікарня екстреної та швидкої медичної допомоги” та “Центр первинної медико-санітарної допомоги №10”. 

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі