Невідомі робітники та запити на перевірку: як проходить ремонт укриття у Класичному ліцеї

Зображення завантажується

Запорізький центр розслідувань та ГО “Хочу вчитись” продовжує перевірки укриттів Запоріжжя. Цього разу ми завітали до Запорізького класичного ліцею, де якраз роблят ремонт. Як виявилося, ні виконуюча обов’язки директора, ні робітники не знають, яка саме фірма ремонтує сховок

Цього разу на перевірку ми запросили доєднатися депутатів міської або обласної влади. Бажання піти з нами виявив Станіслав Чередниченко, депутат Запорізької облради, а також В’ячеслав Твердохліб, колега з телеканалу ТБ7.

Зустрівшись на проспекті, біля зупинки “Сталеварів”, ми вирушаємо до Класичного ліцею, в якому зараз ремонтують укриття. Саме через це ми і вирішили піти туди, бо нещодавно виявили, що минулої осені сховки в закладах освіти ремонтували фірми, які “клонували” свої бригади. Почитати про це можна тут: Атака клонів: в Запоріжжі ремонти укриттів робили фірми з однаковими бригадами.

Невідомі робітники – невідома фірма

Підходимо до ліцею і відразу помічаємо роздрукований на А4 напис “укриття” зі стрілочкою. На зеленому заборі чорно-білу імпровізовану табличку видно добре, тож це плюс. Заходимо на територію закладу і вже на головному вході помічаємо уніфіковані таблички “укриття” та “пункт незламності”. Поруч висить і телефон відповідальної особи.

Заходимо в середину і питаємо у співробітниць ліцею, де саме знаходиться укриття. Привітні жіночки відразу вказують напрямок. На шляху нам трапляються великі бутилі з водою висотою близько двох метрів. 

В самому укритті на вході світла немає, але пройшовши трошки далі помічаємо робітників з лампою, що роблять ремонт. 

На підлозі свіжа стяжка, навколо розставлені будівельні матеріали. Нас зустрічають три жінки і пара чоловіків в робочій формі. Питають, чого ми прийшли. Відповідаємо, що зараз повітряна тривога, тому ми прийшли ховатися. 

Проходимо вглиб укриття, бачимо, що воно велике, довгий коридор, багато кімнат. Помічаємо зняті двері “аварійного виходу”. Виявляється, що аварійний вихід – це такий лаз, куди може з легкістю пролізти дорослий чоловік. 

Йдучи на вихід, питаємо в жіночок, чи знають вони, яка фірма робить тут ремонт. Виявляється, що вони не в курсі. Їх найняли, вони працюють, а хто саме найняв, невідомо. 

Перевірка – запит

На виході зустрічаємо виконуючу обов’язків директора ліцею, яка починає цікавитися, хто ми такі і чого прийшли. Відповідаємо, що зараз тривога, ми прийшли ховатися в укриття і якраз вирішили його перевірити, чи робиться тут ремонт і яка фірма задіяна. 

Жінка починає комусь дзвонити і просить піднятися з нею. Відмовляємося, бо зараз тривога і ми в укритті. 

Через деякий час виходимо, бо запланували на сьогодні ще декілька перевірок, в.о. директора виходить разом з нами. Каже, що для перевірки ми повинні надіслати офіційний запит, а не приходити просто так. Кому вона телефонувала і хто надав їй таку інформацію, невідомо. 

Відповідаємо, що ми як громадяни маємо повне право прийти в укриття під час повітряної тривоги і заодно подивитися, що тут і як влаштовано. Виконуюча обов язків стоїть на своєму. Користуючись нагодою, що ми вже ведемо діалог, питаємо, чи знає жінка, яка саме фірма-підрядник ремонтує сховок. Вона каже, що документів у неї на руках немає, тому вона не може відповісти на це питання. 

Ще трошки подискутувавши про наші права, прощаємося та йдемо у наступне укриття.

Таємнича фірма-підрядник

Як виявилося. на жаль, ні робітниці, ні виконуюча обов’язки директора не змогли відповісти нам, хто ж саме робить ремонт в укритті, але Запорізький центр розслідувань вже писав про цю закупівлю, тому ми знаємо фірму.

Почитати детально можна тут: У Запоріжжі новостворена фірма відремонтує шкільне укриття за 2 мільйони

Капітальний ремонт укриття в Класичному ліцеї робить фірма – ТОВ “Культзрістінвест” за майже 2 мільйона гривень.

Фірма “Кульзрістінвест” була створена у лютому 2023, тобто 5 місяців тому. Кінцевим бенефіціаром є Антон Зайцев.


При цьому, вже у квітні фірма отримала своє перше замовлення на 90 тисяч гривень від одного з запорізьких ліцеїв. Надалі, у травні і червні було 4 підряди від самого департаменту освіти на загальну суму понад 3 мільйони гривень. 

Цікаво, що у торгах на ремонт ліцею фірма подає довідку з переліком людей в бригаді, яка повинна ремонтувати укриття. Жінка там є тільки одна, а в укритті ми побачили аж трьох робітниць. 

Можна було б подумати, що вони найняли субпідрядника, але ні, бо довідку про те, що вони не будуть наймати субпідрядника, фірма також додає.

Висновок

Перевірка, на яку виконуюча обов’язки директора просила в нас офіційний запит, показала нам багато. 

А саме те, що зараз в Класичному ліцеї працюють робітники, які не зазначені в бригаді, та не знають, яка фірма їх найняла. Субпідрядні організації “Кульзрістінвест” залучати не планувала. Сама ж фірма створена нещодавно, але чомусь вже успішно отримує такі великі підряди. 

Читайте також: “Золоті” бойлери: в Запоріжжі закупили водонагрівачі по захмарній ціні і з невідповідними характеристиками

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі