Атака клонів: в Запоріжжі ремонти укриттів робили фірми з однаковими бригадами

Зображення завантажується

В Запоріжжі будівельні фірми виграли відразу декілько закупівель на ремонти укриттів у навчальних закладах. Все було б добре, якби ці ремонти не проходили одночасно і фірмам не треба було б “клонувати” свої команди, щоб їх виконати. Саме через це у Запорізького центру розслідувань і громадської організації “Хочу вчитись” виникли до закупівель питання

Минулого року Кирило Тимошенко, ексзаступник керівника Офісу президента по гуманітарним питанням, сказав, що до початку навчального року 2022-2023 будуть готові укриття у закладах освіти і батьків запросять їх оглянути.

Ми перевірили закупівлі на ремонти в системі Прозорро і знайшли, що в Запоріжжі вони оголошені чомусь тільки восени. З 10 тендерів два – це школа і технічний ліцей, а інші – дитячі садочки. 

Переможцями стали чотири фірми: 

  • ТОВ “Будівельна компанія Карат”
  • ТОВ “Буд-транс-капітал”
  • ТОВ “Запорізька будівельна компанія”
  • ТОВ “Ін-транс”

Два садочки за два місяці

Перша фірма “Карат” стала переможцем у двох закупівлях – це садочки “Сонечки” та “Запорожець”. Вартість ремонтів 691,8 та 220 тисяч гривень відповідно.  

Якщо заглянути в звіти, то договори з садочками підписані одночасно – 27 вересня. Роботи ж у “Запорожці” фірма виконала 31 жовтня, а в садочку “Сонечки” – 15 листопада. На обидві закупівлі “Карат” подала одни і тих самих робітників – всього шість людей. 

Субпідрядників, згідно довідки, вони не залучали. Тобто майже у один і той же час шість людей, а точніше 5, бо директор не буде виконувати ремонтні роботи, “Карат” відремонтували два укриття. 

Згідно сайту Spending.gov.ua у садочку “Сонечки” ремонт завершили у кінці листопада, а ремонт у “Запорожці” –  на початку листопада. Хоча по звітам повинні були завершити на десять днів раніше. Додаткових угод про продовження терміну договору немає. 

Якщо заглянути в графіки, то можна побачити, що у жовтні вони збігаються. А якщо взяти до уваги те, що підписані договори були 27 вересня, то два тижня у вересні взагалі випадають. 

Ця фірма вже не вперше отримує підряди на запорізькому тендерному ринку. З 2016 року вони виконали робіт на 260 мільйонів гривень по Запорізькій області. 

Власницею фірми є Раданна Юріївна Зенкіна, ймовірно дочка Юрія Зенкіна, який раніше був бенефіціарним власником. Зміни відбулися як раз у тому ж році, коли Юрій Зенкін став директором КП “МФК “Металург”. 

Чотири заклади за майже два мільйони

Наступна фірма, яка отримала підрядів на ремонти у чотирьох закладах – це “Буд-транс-капітал”. 

Всього фірма заробила майже 1,8 мільйонів гривень за ремонти у:

  • Дитячий садочок № 272 «Гномик»
  • Запорізької гімназії № 94
  • Запорізький технічний ліцей 
  • Дитячий садочок № 108 “Теремок”

У дитсадку “Гномик”, згідно звіту, “Буд-транс-капітал” робила ремонт у з 27 вересня до 20 листопада за 465 тисяч гривень. У дитячому садку “Теремок” – з 27 жовтня по 25 листопада за 536 тисяч гривень. У гімназії №94 – з 10 жовтня по 20 листопада за 428 тисяч гривень. І у Запорізькому технічному ліцеї відремонтувала укриття у термін з 27 жовтні по 25 листопада за 354 тисячі гривень. 

У всіх закупівлях вони прикріпили довідку про те, що не залучають субпідрядні організації, а також довідку про працівників, де вказують сімох одних і тих самих людей. 

Тобто фірма взяла чотири ремонти, які обіцяли виконати з жовтня по грудень за допомогою сімох людей. Це здається не дуже реальним. 

Згідно сайту Spending.gov.ua, ремонт у садочку “Гномик” завершили на початку грудня, ремонт у “Теремку” – в кінці жовтня, роботи у гімназії №94 – також на початку грудня, як і “Гномик”, а у технічному ліцеї ремонт завершили у середині грудня.

Тобто спочатку зробили ремонт у “Теремку”, а потім протягом листопада до середини грудня робили ремонти ще на трьох об’єктах. 

“Буд-транс-капітал” зареєстрована в 2016 році, теперішнім власником і директором є Олексій Колесніков. Хоча фірма зареєстрована в 2016 році, але брати участь у тендерах почала тільки у 2022. 

Садочки за мільйон і протипухлинний центр

Ще одна фірма, яка провела ремонти одночасно у двох дитячих садочках – це “Запорізька будівельна компанія”. Вона отримала підряд у садку “Бджілка” за 431 тисячу гривень та у садку “Гармонія” за 523 тисячі гривень. 

У першому закладі ремонт, згідно звіту, провели з 27 вересня по 31 жовтня, у другому – з 27 вересня по 30 листопада. У бригаді вони заявили 10 людей, субпідрядників не брали. 

Разом з тим, вони також виграли торги на поточний ремонт приміщень КНП “Запорізький регіональний протипухлинний центр”, де виставляють майже таку ж бригаду, але на двох людей меньше. Субпідрядників не беруть. 

В звіті зазначено, що роботи виконували з 30 серпня по 25 грудня.

Згідно сайту Spending.gov.ua, вже у жовтні та листопаді вони виконали роботи по ремонту, за що отримали кошти. Також фірма продовжила ремонт у грудні та січні. 

У садочку “Бджілка” ремонт завершили у грудні, у “Гармонії” також, про що свідчить акт з сайту Spending.gov.ua. Договорів про продовження строків не було. Виходить по садочку “Бджілка” протермінування більше місяця, а по “Гармонії” – 19 днів. 

Тобто на трьох об’єктах ремонт робила одна і та сама бригада у приблизно один і той же час. 

Ще трошки дитсадків

“Ін-транс” – це ще одна фірма, яка виграла підрядів на ремонти укриттів в дитячих садочках “Малятко” за 160 тисяч гривень та в “Чижик” за 376 тисяч гривень. 

Укриття в “Малятко”, згідно звіту, ремонтували з 10 по 31 жовтня, “Чижик” так само. І, якщо судити по сайту Spending.gov.ua, відремонтували з протермінуванням строків у першому на 8, а у другому на 11 днів. 

У закупівлях “Ін-транс” додає довідку працівників і довідку про субпідрядників, де вказує бригаду з 8 людей та те, що субпідрядників фірма залучати не планує. Тобто виходить, що за місяць вісім людей змогли зробити ремонт на двох об’єктах. 

Висновки

Декілька фірм взяли декілька підрядів у майже один і той самий час на ремонти укриттів, взяли одні і ті ж самі бригади у 5-10 людей, і виконали роботи. Це видається нереальним. 

Цікаво, що навіть географічно ці навчальні заклади знаходяться в різних районах. Наприклад, візьмемо заклади, які ремонтував “Буд-транс-капітал”. 

Садочок “Гномик” у Хортицькому районі, гімназія №94 у Вознесенівському, Запорізький технічний ліцей в Олександрівському, а дитячий садочок “Теремок” знаходиться у селищі Зелений яр. Тож як могли одні і ті самі бригади виконувати роботи паралельно в різних місцях, не ясно. 

Історія підозріла, тому додамо, що некваліфіковані працівники – це порушення техніки безпеки та технічних процесів, що може поставити під ризик перебування людей у відремонтованих такими працівниками сховищах. 

_____________________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена “Запорізький центр розслідувань” в рамках Програми сприяння громадській активності «Долучайся!», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні.

Зміст статті є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів i не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

Читайте також: “Золоті” бойлери: в Запоріжжі закупили водонагрівачі по захмарній ціні і з невідповідними характеристиками

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі