Знаходив їжу для поранених: історія Дмитра Стрижевського із запорізької артбригади, що досі в полоні після виходу з «Азовсталі»

Зображення завантажується


Військовослужбовець Дмитро Стрижевський уже понад рік заходяться в російському полоні. Він зі своїми побратимами до останнього боронив цивільних і допомагали їм вижити в умовах блокадного Маріуполя


30-річний, Дмитро Стрижевський родом із невеличкого селища Неліпівка, що в Донецької області. З 2021-го, чоловік долучився до 55-ї окремої артбригади «Запорізька Січ», що дислокується в Запоріжжі. Її воїни були одними з тих, хто боронив Маріуполь. А з травня 2022-го й донині вони перебувають у російському полоні. Ми розповідаємо історію Дмитра, якою поділилися дружина Вікторія і молодша сестра Марина Стрижевські.

Дмитро Стрижевський за професією кухар. У майбутньому він мріяв вивчитися та вступити до поліції. Однак, у 2021-му доєднався до запорізької артбригади, щоби боронити країну та близьких йому людей. Востаннє дружина та сестра бачили його восени 2021 року.

Проте, що чоловік знаходиться на «Азовсталі» родина дізналася не одразу. Вікторія розповідає, що й по сьогодні подробиці її не відомо. Дмитро, навіть на відстані намагалися максимально уберегти своїх рідних і підтримати їх.

24 лютого війна застала Діму під Бердянськом. І потім усе, не було дуже довго звʼязку з ним. А коли він звʼязок відновився, то був уже на «Азовсталі». Однак він ніколи не жалівся. Я ніколи не чула такого. Знаєте, було я плакала в телефоні, коли дізналася, що він в Азовсталі, а Діма питає: чого ти плачеш? Він старався підтримати, віру вселяв — пригадує минулу весну жінка.

18 травня 2022 року, Вікторія востаннє змогла поговорити з Дмитром телефоном. Це був ранок, після якого настала затяжна тиша. Уже наприкінці цього дня чоловік вийшов із підприємства.

У цей день я мала з ним звʼязок в останній раз і потім усе. Ніде нічого. Лише згодом знайшли його фото в «Опознай хохла по чубу» (російський телеграм-канал, де публікують дані про українських військовополонених, — ред.) Більше зв’язку не було й по сьогоднішній день його немає — пригадує Вікторія Стрижевська.

Фото з російський телеграм-канал «Опознай хохла по чубу»

Коли він виходив останній раз на зв’язок, я тільки бачила позаду вогнище, однак хлопці на це вже не реагували. Вони просто сиділи, він дивився і казав: не бахкай, бо я не чую, що вона каже.

Після того дня інформації про місцеперебування і стан здоровʼя не було. Маленькі деталі про чоловіка Вікторія дізналася від військового, що повернувся з полону. Саме цей він надав списки військовополонених. Зокрема, розказав про Дмитра:

Хлопець повернувся з полону ще з другої бригади й надавав списки полонених. Цей хлопець сказав, що мій Діма носив їжу пораненим (на Азовсталі — ред.). Він там був. Той хлопець сказав, що Діма не боявся. Він брав сумку, брала пляшки пусті і йшов на вулицю. Там шукав воду, шукав і ловив голубів. Треба було поранених хлопців нагодувати.

Дмитро є в списках. Чоловік підтверджений обома сторонами. Також, 7 травня 2022-го, Президент України Володимир Зеленський нагородив Дмитра Стрижевського «Орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня» за особисту мужність і самовіддані дії.

Проте, за весь час із запорізької бригади вдалося повернути всього 4 бійці. Однак, родини військово полонених продовжують боротися за них тут і чекають вдома. Вікторія постійно їздить у Координаційний штаб і чекає інформації про повернення Дмитра додому.

Здійснено в рамках проекту за підтримки Посольства США в Україні. Погляди авторів не обовʼязково збігаються з офіційною позицією уряду США. / Supported by the U.S. Embassy in Ukraine. The views of the authors do not necessarily reflect the official position of the U.S. Government.

Читайте також: Марив армією: 21-річний боєць запорізької артбригади знаходиться понад рік у російському полоні після виходу з “Азовсталі”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі