У Запоріжжі почнуть відновлення багатоповерхівки: етапи та вартість процесу

Зображення завантажується

У Запоріжжі продовжується відбудова багатоповерхівок, які постраждали унаслідок російських обстрілів. Так, нещодавно запустили і капітальний ремонт по вулиці Запорізька 2-А і 2-Б. Ми дослідили, які етапи входять у відбудову окрім самого ремонту, навіщо вони потрібні і скільки це коштує 

Наприкінці жовтня, Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала договори на відбудову двох будинків – Запорізька 2-А і 2-Б. Капітальний ремонт будинку 2-А оцінили в 111,5 мільйона гривень, а будинку поруч – майже 25,5 мільйона гривень. Зазначимо, що останній згаданий нами будинок намагалися почати відбудовувати ще в серпні. Тоді очікувану вартість будівництва оцінили в 45,2 мільйона гривень, тобто майже 34% більше (якщо порівняти очікувану вартість).

Алгоритм відновлення Запорізької 2-А

Капітальний ремонт – це не єдине, що входить у відновлення, хоч це основний і найдорожчий процес. На прикладі багатоповерхівки 2-А, ми розберемо все поетапно.

Запорізька, 2А. Авторка: Вероніка Хорольська

Перш за все, після потрапляння у будинок, місто замовляє вишукувальні роботи –  процес обстеження постраждалого будинку. Це потрібно для надання подальших висновків і рекомендацій з його відновленню. Така закупівля відбулася у березні і коштувала – 97,8 тисячі гривень. Замовили роботи у підприємця Олександра Рижикова.

Наступним етапом було – замовити проєкт і авторський нагляд. Саме на цьому етапі розроблюють план. Згідно з ним надалі і буде відбуватися відновлення будинку. У цьому проєкті визначається: як, коли, у скільки черг буде ремонт. А також що для цього треба – кількість робітників, техніка, будівельні матеріали, гроші тощо. Це коштувало – понад 4 мільйони гривень. Розробку проєкту віддали фірмі «Анстрой Проект» наприкінці березня 2023-го. 

Бенефіціарами фірми «Анстрой Проект» є Павло Чорний, Олена Шуваєва, Артем Ічетовкін.  Забудовник бере участь в закупівлях уже не перший рік. Наприклад, наші колеги раніше писали про те, що Павло Чорний допомагав “розігрувати” тендери. 

Запорізька, 2А і 2Б. Авторка: Вероніка Хорольська

Крім того, “Анстрой Проект” входить в групу “Анстрой Лімітед”, що відома такими проєктами, як реконструкція Правобережного пляжу. Цей підряд виконавець отримав без конкурсу. Також місцеві ЗМІ писали й про проблеми, які замовник і виконавець не врахували. У контексті відбудови «Анстрой Проект» отримував й проєкти на інші будинки. Наприклад, проєкт реставрації історичного будинку по Соборному,151, або проєкт для Зестафонської, 8

Після цього замовили демонтаж і земельні роботи. Договір на понад 7 мільйонівгривень уклали з фірмою “Міське Будівництво”. Зазначимо, що цей етап може входити у сам капітальний ремонт, проте у цьому випадку роботи провели окремо. Адже той чи інший постраждалий будинок, може мати свої особливості і вимагає індивідуального підходу. 

І тільки після цього провели закупівлю на капітальний ремонт. Його буде виконувати вже згадана вище фірма “Міське Будівництво” за 111,5 мільйона гривень. На цьому етапі проводяться ремонтні й реставраційні роботи у залежності від того, наскільки постраждав будинок. 

Бенефіціарами “Міське Будівництво” є Олександр Воловенко, а також Ілля та Андрій Д’яченко. У Запоріжжі до 2023-го фірма замовлень не отримувала. У контексті відбудови фірма відновить три будинки – Запорізьку 2-А, а також Запорізьку 2-Б, а також Камʼяногірську, 6.

Останнє – технічний і авторський нагляд. Очікувана вартість такого нагляду понад  1 мільйон гривень. Авторський коштував – понад 18 тисячі гривень. У технічний нагляд входить процес відстеження будівельних процесів на обʼєкті. А от, авторський нагляд включає контроль архітектурного проєкту і техарактеристик у проєктній документації. 

Отже, як бачимо, відновлення будинку це багатоетапний процес. Загально відновлення Запорізької, 2-А коштуватиме майже 123,8 мільйона гривень. Відбудують житло до жовтня 2025 року. 

Запорізька, 2А і 2Б. Авторка: Вероніка Хорольська


Нагадаємо, що будинок постраждав у результаті обстрілів 22 березня 2023 року. Наразі на місці прибрали сміття, закрили фанерами вікна і встановили паркан навколо постраждалої частини.

Читайте також: У Запоріжжі замовили технагляд для постраждалих будинків на 3 млн грн – що це означає

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі