У Запоріжжі замовили технагляд для постраждалих будинків на 3 млн грн – що це означає

Зображення завантажується

У Запоріжжі продовжується процес відбудови постраждалих від обстрілів будинків. У листопаді місто оголосило ряд закупівель на послуги з технагляду за будівництвом. “Запорізький центр розслідувань” розказує для чого це треба, скільки коштувало і про які будинки йде мова

Впродовж листопада Служба відновлення та розвитку інфраструктури оголосила 6 закупівель на послуги з технагляду. Попередньо це коштуватиме 3 мільйони гривень з бюджету. Зараз закупівлі перебувають на етапі “кваліфікації переможців”, тобто визначили ймовірного переможця і ціну за його роботи.

Навіщо це треба?

Технічний нагляд потрібний для контролю за тим, як проходить ремонт. Наприклад, чи виконують роботу за стандартами, чи відповідає ремонт запланованому проєкту тощо. Спеціалісти відповідають за те, щоб будівництво проходить безпечно та ефективно, використовувались саме ті матеріали і в тій кількості, що визначено в кошторисах, і в підсумку люди змогли повернутися туди жити у заплановані строки. Без цього процес відбудови не може рухатися далі. 

Перелік будинків

Це багатоповерхівки, які незабаром почнуть відновлювати у Запоріжжі. Закупівлі на ремонт цього житла провели протягом осені 2023 року. Далі даємо їх перелік:

Гроші

Загально ці роботи коштуватимуть понад 3 мільйони гривень. Найбільше грошей потрібно на технагляд по Запорізькій, 2А – понад мільйон гривень. Найменше потрібно на нагляд за будинком по Кам’яногірській, 6, а саме 162 тисячі гривень. Загалом, ціна технагляду визначається загальною ціною робіт, зазвичай вона складає до 1,5% суми кошторису. 

Ціна різниться, бо кожний будинок зазнав різних пошкоджень, а значить відрізняється й кількість робіт, їх протяжність у часі. Як приклад, по Камʼяногірській, 6 нагляд будуть проводити до серпня 2024, а от по Запорізькій, 2А – до жовтня 2025 року. 

Читайте також: Запорізький будинок за місяць до завершення відбудови – фоторепортаж

УПЦ МП в Запоріжжі. Гра в довгу – див не буде

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі