Історичний будинок у Запоріжжі відбудують: 10 млн грн на проєкт реставрації після російської ракети

Зображення завантажується

У травні почнуть першу відбудову багатоповерхівки в центрі міста, що постраждала від ракетного обстрілу. Раніше, на проєкт з реставрації виділили 10 млн грн, самі будівельні роботи фінансуватимуться окремо

19 травня, представники влади анонсували відбудову багатоповерхівки за адресою проспект Соборний, 151. Це будинок біля зупинки громадського транспорту “Сталеварів”, що є пам’яткою містобудування. Початок робіт заплановано на 29 травня. “Запорізький центр розслідувань” дослідив тендер, повʼязаний з проєктом реставрації будинку на якому і будуть базуватися роботи, і розповідає деталі

Повернення до історичного минулого – проєкт реставрації 

Департамент з управління житлово-комунальним господарством уклав договір із фірмою “Анстрой Проект” на 10 млн гривень. За цей кошт виконавець зобовʼязався виготовити проєкт реставрації будинку з відновлення конструкцій, а також здійснити авторський нагляд. Замовник зазначив, що розрахував орієнтовну вартість на основі аналізу аналогічних проєктів зі схожими роботами, які були розроблені раніше.

Більша частина грошей піде на робочий проєкт – 9,4 мільйона грн, інша частина – на експертизу проєктно-кошторисної документації та нагляд.

У завданнях до розробки проєкту зазначено, що фасад будинку виконаний в стилі “сталінського ампіру” і є пам’яткою містобудування. Отже, метою є повне відновлення будівлі відповідно до її історичного вигляду.

Серед запланованих у проєкті робіт: ремонт двох підʼїздів, ремонт квартир, реставрація фасаду тощо.

За процедурою, це були відкриті закупівлі з особливостями, тобто кожен охочий міг податися на них. Однак участь взяв лише один учасник – фірма “Анстрой Проект”. Її бенефіціарами є Павло Чорний, Олена Шуваєва та Артем Ічетовкін. Ці підприємці беруть участь в закупівлях уже не перший рік. Наприклад, наші колеги раніше писали про те, що Павло Чорний допомагав “розігрувати” тендери. 

Крім того, “Анстрой Проект” входить в групу “Анстрой Лімітед”, що відома такими проєктами, як реконструкція Правобережного пляжу. Цей підряд виконавець отримав без конкурсу. Також місцеві ЗМІ писали й про проблеми, які замовник і виконавець не врахували.

Читайте також: Запорізький виконком замовив укриття за 1,2 мільйона грн

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі