У Запоріжжі виділили 5,2 мільйона на проєкт відновлення будинку на Зестафонскій

Зображення завантажується

На обстеження та проєктні роботи пов’язані з відбудовою багатоповерхівки, в яку влучив російський снаряд, виділили 5,2 мільйона гривень

Восени, у ніч на 9 жовтня російський снаряд влучив в панельний будинок по Зестафонській, 8. Ракета попала у фундамент між третім і четвертим під’їздами. Квартири від 1-го до 7-го поверху провалилися вниз разом з мешканцями, а 8-й і 9-й на певний час зависли над прірвою у вигляді “арки”. Майже через 4 місяці після тієї ночі, жителі будинку, яким пощастило вижити, досі не знають долі свого житла і вимагають від влади компенсації за нього. Водночас на Prozorro вже провели тендер на проєктування відбудови і прозвітували про договір щодо обстеження будинку. “Запорізький центр розслідувань” проаналізував їх і розказує скільки грошей виділили на роботи, що планують зробити і скільки на це потрібно часу.

Що планують робити на Зестафонській, 8

Станом на січень місяць на Prozorro прозвітувати про 2 тендери. Перший, понад 199 тисяч на обстеження будівельних конструкцій аварійної будівлі з наданням рекомендацій з їх відновлення. Другий, майже 5 мільйонів щодо проєктування капітального ремонту.

Так, на початку листопада Департамент з управління житлово-комунальним господарством уклав договір з підприємцем Романом Самченко на 200 тисяч, без проведення аукціону. За ці гроші підприємець до кінця 2022 року повинен був обстежити конструкції аварійної будівлі та надати рекомендації з їх відновлення. За словами мешканців будинку про проведення обстеження і його результати їм не відомо.

Надалі, наприкінці грудня, Департамент уклав договір з фірмою “Анстрой проект” на 5 мільйонів гривень. У цьому випадку провели відкриті торги з особливостями, тобто прийти могли всі охочі, однак участь брала лише одна фірма. 

За 5 мільйонів міська влада замовила проєктні роботи та здійснення нагляду щодо капітального ремонту будинку. Згідно з документами, обсяг фінансування робіт у 2022 році складатиме 1 мільйон, залишок суми буде сплачено у 2023 році. 

Відтак підрядник повинен виконати проєктні роботи з розробки проєктно-кошторисної документації за трохи більше ніж 5 місяців. Надалі фірма буде проводити авторський нагляд за об’єктом до грудня 2023 року.

Відповідно до вимог замовника, фірма у своєму проєкті з відбудови будинку повинна включити відновлення 3-го та 4-го під’їздів, заміну каналізації, електромереж, електро- та газопостачання тощо. А також кошторис повинен включати і відновлення ліфтів, заміну дверей та вікон й ремонт квартир, сходових клітин, цоколя. 

У цю суму входить і технічний нагляд, покриття ризиків, зарплата для робітників. 

Виконувати проєктування буде фірма “Анстрой проект”. Раніше вона вже проводила схожі роботи у Запоріжжі. Наприклад, кошторисно-проєктувальні роботи щодо будинку Франка, де стався вибух побутового газу. Про це повідомляли наші колеги з “Суспільного.Запоріжжя”. Або, наприклад, проєктні роботи з реставрації житлового будинку по пр. Соборному, 234.

Доля будинків поруч 

Окрім будинку по Зестфонській,8, ударна хвиля пошкодила і будинки поруч. Найбільших руйнувань зазнав  будинок №10, що навпроти. За інформацією з Prozorro, міська влада виділили гроші й на обстеження і проєкт відновлення Зестафонської, 10.

Так, у листопаді Департамент уклад прямий договір з підприємцем Олександром Рижиковим на 69 тисяч. За ці гроші чоловік провів обстежувальні роботи аварійної частини будинку і надав рекомендації з відновлення. 

Надалі провели відкриті торги з особливостями на проєктування та здійснення нагляду. Участь брала лише одна фірма “Ризаліт Буд”. Відтак за майже 2,4 мільйона підрядник зобов’язується розробити проєктно-кошторисну документацію за 5 місяців. Також в суму входить авторський нагляд.

Основними запитами від замовника є розробка відновлення 1-го підїзду, заміна інжинерних мереж, ремонт квартир, сходових клітин, цоколю, заміна вікон та дверей тощо.

Отже, незважаючи на те, що мешканці будинку досі не знають долі свого житла, через відсутність комунікації з боку влади, міськрада вже отримала висновки з обстеженню будинків і замовила проєктування. Судячи з запитів, будинки все ж планують відбудувати.  

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Андрій
Гість
Андрій
05.02.2023 01:55

Хто знає що таке проектні роботи повязанні з проектуванням житлових будинків та щей панельних житлових будинків до ціх проектувальників та ціни на проекті роботи та кваліфікації дуже багато запитань. Це читстий договорняк. По переше такі роботи повинні були йти церез УКБ місьвиконкому а не напряму з міськвиконкомом. Якщо напряму це зразу договорняк. По друге Ічетовкін тепер бігає і не знає що там робити бо не знає що з себе є панельні будинки.. Сорм що в наш тяжкий час і тут розпил грошей. По друге ще злі язики кажуть що Сам Ічетовкін через якісь звязки родич нашого Куртнєва. По третє якщоб хтось знав раніш то знайшлись би проетувальники які в цій темі дійсно щось розуміють. Там три міліони це як кажуть за глаза на проетування а весь залишок то все розпил. Як про другий обект то все теж саме тільки дешевше там зовсім взялі гроші ні за що такий же договорняк . Звичайний ремонт з утепленням пятиповерхівки за 2,5 ляма це круто!!!