Скільки заробляють ректори запорізьких вишів

Зображення завантажується

ЗЦР перевірив декларації ректорів і проректорів п’ятьох вишів Запоріжжя. У 2023 році, порівняно з 2022-м, їх зарплати впали на 10-20%. Середній річний дохід складає від 550 до 850 тисяч гривень

Пам’ятаєте, наприкінці січня ми детально розбирали декларації депутатів та посадовців за 2022 рік? Було цікаво знати, які покупки та доходи могли дозволити собі чиновники в перший рік повномасштабної. Але то все-таки був давній і трохи забутий рік. 

Набагато легше дивитися свіжі декларації. Коли ти і сам пам’ятаєш, як жив у той рік, що купував, що міг собі дозволити. І от днями закінчився строк подачі свіжих, новеньких декларацій за 2023-й. Цього разу ми вирішили вивчити декларації ректорів та проректорів запорізьких вишів, починаючи з 2022-го.

Зарплата ректорів

Топ високооплачуваних вишів очолили Запорізький медуніверситет та Хортицька академія. 

З квітня 2023-го в Запоріжжі розпочав роботу новий заклад вищої медичної освіти — Запорізький державний медико-фармацевтичний університет. Для цього злили-ліквідували Запорізький медуніверситет та медакадемію. Юрій Колесник, ректор медуніверситету продовжив виконувати свою роботу в оновленому виші. Заробітна плата ректора в ЗДМУ складала 118 тисяч гривень, а в ЗДМФУ — 74 тисячі. 

Друге місце посіла Хортицька національна академія та її незмінна ректорка Валентина Нечипоренко. Якщо ви вперше чуєте про Хортицьку академію, то вам має бути більш знайомий Хортицький багатопрофільний центр. У 2018 році центр перейменували в академію – Хортицьку національну навчально-реабілітаційну академію. До слова, Педколедж увійшов до її структури.

Місячний дохід ректорки академії за два останні роки стабільно складає 77 тис.грн. У своїй декларації Нечипоренко припустилася помилок та вказала джерелом доходу заробітної плати і пенсії не установи, які нараховують кошти, а свого чоловіка.

На третьому місці – Запорізький національний університет. Зарплата колишнього нардепа і ректора Миколи Фролова – 41 тисяча гривень. У 2022-му він отримував 57 тисяч.

З трохи нижчою зарплатнею новий ректор та професор Запорізького політеху Віктор Грешта, 39 тис.грн. До речі, у 2021 році його зарплата дорівнювала 50 тис.грн.

Виконуючий обов’язки ректора Запорізького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти або як його частіше скорочено називають ЗОІППО, Анатолій Казачук  отримує 33 600 грн.

З чого складаються ставки освітян? 

Це взагалі окрема частина академічного життя. На зарплату впливають не тільки вислуга років, посади чи премії “за інтенсивну працю”, а ще чимало різних статусів. Наприклад, кількість прочитаних лекцій – так звані “горлові”, або кількість студентів, в яких ти науковий керівник. Звання “заслуженного” чи знання іноземної мови теж додають дещицю до зарплати.  

У когось виходить краще “обкладатись бонусами”, ніж в колег, зазвичай це люди на вищих шаблях освітніх ієрархій. Адже частину роботи, яка йде в їх “робочий табель”, можна делегувати на підлеглих. Через таку сформовану систему залаштунки вищої освіти в Україні досить часто сповнені інтриг, заздрощів та пліток. 

Зарплати проректорів

Топ зарплат знову очолює медуніверситет. ЗДМФУ має шістьох проректорів, зарплати яких стартують від 45 до 86 тисяч гривень. Найбільші заробітні плати у проректорів Світлани Моргунцової (86 тисяч гривень) та Миколи Авраменка (72 тисячі гривень).

В політехніці заробітна плата п’ятьох проректорів коливається від 33 до 58 тисяч гривень. Шестеро проректорів в ЗНУ отримують від 40 тисяч до 53 тисяч гривень. Як виявилося, Олександр Бондар, перший проректор ЗНУ та професор кафедри цивільного права отримує більше ректора університету – 53 тисячі гривень.

Хортицька національна академія має чотирьох проректорів. Зарплата в 2023 році стартувала від 42 до 48 тисяч гривень, що в порівнянні з 2022-м, в рази менше. Два роки тому проректори отримували від 49 до 60 тисяч гривень.

ЗОІППО має чотирьох проректорів, зарплати яких у 2023 році знизилися на 5-10 тисяч. В середньому проректори інституту післядипломної освіти отримують від 27 до 47 тисяч гривень.

Читайте також: В Запоріжжі за півтора роки 19 людей взяли кредити на 24 мільйони через єОселю

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі