Розкішні авто за безцінь та три мільйони в подарунок: що в деклараціях Куртєва і його заступників? Ч.2

Зображення завантажується

Яку найбільшу суму грошей вам коли-небудь дарували? Імовірно, значно меншу, ніж отримав у минулому році один із заступників міського голови Запоріжжя. Це друга частина розбору декларацій заступників мера та самого Анатолія Куртєва. І хоч мова йтиме вже про інших посадовців, але дивні моменти з автомобілями та грошима – продовжуються

Електрокар за 20 тисяч

Заступник Олександр Казанцев, під відомством якого Управління з питань екологічної безпеки і КП “Зеленбуд”, має зарплату 57 тисяч. Сімейні заощадження сягають 45 000 доларів та 114 000 гривень. 

Минулого року дружина Казанцева купила Hyundai Sonata 2015 року виробництва. Авто обійшлося родині в 460 тис.грн. До цього вони пересувалися на позашляховику Mitsubishi Outlander за півмільйона гривень та Tesla 3 за 20 000 гривень. Ціна за яку можна придбати старе авто з радянського автопрому. 

Електрокар Tesla 3 2019 року випуску має середню ціну 1 000 000 гривень і вище. Найдешевше авто на сьогоднішній день – це 784 000 гривень. Де посадовці знаходять дороговартісні автомобілі в 50 разів дешевше – невідомо.

Більше всього посадовець помилився при заповнені з нулями. Але і за такі помилки в двері має стукати НАЗК. 

Дарую, синку,… 3 мільйони!

Віктору Гординському, який опікується ЖКГ, робота заступником приносить 760 000 гривень в рік. Його зарплата сягає 51 000 гривень. 

В минулому році родина продала автомобілі на 1,4 млн грн і 420 тис. грн.

Але визначити за минулими деклараціями, що ж саме продали – не вдалося. У родинній власності в минулих деклараціях і зараз залишилися одні й ті самі три автомобілі. Імовірно, не все майно посадовця вказане в декларації.

Найбільшим прибутком для Віктора Гординського стали не річна зарплата і навіть не виручені за продаж невідомо чого кошти, а подарунки. Заступнику мера за 2023 рік подарували в цілому 3 000 000 гривень. 

Громадянин Георгій Гординський (скоріш за все, батько заступника мера) спочатку подарував 2 500 000 гривень самому посадовцю, а потім ще 450 000 гривень – його дружині. У підсумку заощадження родини заступника склали 30 тисяч доларів, 30 000 євро та 1,85 мільйонів гривень.

В минулому році подружжя придбало квартиру площею у 51,58 кв.м. в Запоріжжі вартістю 400 000 гривень. А ще – земельну ділянку у 600 кв.м. в Михайлівській територіальній громаді за доволі невелику суму – 10 тисяч гривень. Крім того, в Матвіївці купили будинок площею у 389 кв.м. та земельну ділянку у 1 500 кв.м.. Ціни на сайті приховані.

Посадовець без житла

“Гуманітарний” заступник Анатолій Васюк, під чиїм керівництвом перебувають департаменти освіти, спорту, культури, соцзахисту, має зарплату у 56 000 грн. Це на 3 тисячі більше, ніж в 2022-му. Грошові заощадження Анатолій зберігає виключно у валюті – 41 000 доларів.

Посадовцю належать три земельні ділянки в області та BMW X5 за 746 000 гривень. Особистого житла родина не має. В декларації зазначена одна квартира площею у 52 кв.м. на Писанко Антоніну, родина Васюків має право на її користування – орендує, простіше кажучи.

В декларації Анатолія Григоровича вказано ділянку на 1 166 квадратів у селі Володимирському, поряд з Великим Лугом. Судячи з площі – ділянка призначена під будинок і “садибку”, але власного житла в декларації посадовця немає. 

Пошук в реєстрі майна за ПІБ Анатолія Васюка теж не видає кадастровий номер цієї ділянки, тому ми не можемо перевірити, чи є на цій землі якась забудова. 

Шановні читачі, якщо знаєте, де ділянка Анатолія Васюка у Володимирському, чи якось раптово знаєте номер його кадастрової ділянки на 1 166 квадратних метрів – пишіть нам у месенджер або в коментарі. 

Найближчий до народу мер

Ну а на солодке – декларація виконувача обов’язків міського голови. І вона, насправді, дуже скромна. У деклараціях в.о.мера Анатолія Куртєва за два останні роки вказана зарплата розміром 38 тисяч гривень. Це на 20 тисяч менше, ніж зарплата заступників мера. Останньою великою покупкою Анатолія Куртєва був автомобіль Toyota Camry в 2020-му за 400 000 грн. 

В декларації Анатолія Валентиновича вказано будинок на 30 квадратних метрів, придбаний в 2012-му році. Ми поїхали в Криву Бухту за адресою з реєстру майна, очікуючи побачити окремий котедж, перебудований з цієї невеличкої хатинки. 

Фото автора

Але там і справді знаходилася тісно зліплена купка старих, подекуди оновлених будинків, один з яких і належить в.о. міського голови. 

Фото автора

Хтось може сприйняти таке скромне житло, як близькість до народу. А іншим впаде до ока загальне захаращеність і невпорядкованість цього куточка міста.  

І так, декларації справді цікаві. Золотих гір немає, але “гірочки” на декілька мільйонів цілком є. І попри війну, статки навіть збільшуються.    

Якщо ви знаєте про незадекларовані будинки чи квартири наших героїв – пишіть нам на пошту zpincenter@gmail.com , ми почнемо перевіряти далі.

Читайте першу частину розбору декларацій: Іномарки за заниженими цінами та мільйонні статки: що в деклараціях Куртєва і його заступників?

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі