Іномарки за заниженими цінами та мільйонні статки: що в деклараціях Куртєва і його заступників? Ч.1

Зображення завантажується

ЗЦР продовжує розбирати свіжі декларації посадовців за 2023 рік. Зарплати заступників мера, розкішні автомобілі за 300 000 тисяч гривень чи подарунок у 2,5 мільйони. Сьогодні – перша частина нашого матеріалу про статки керівництва запорізької мерії

“А що там в декларації у Куртєва?” Таке запитання нещодавно поставили “Запорізькому центру розслідувань” у соцмережах після нашої статті про декларації 2021 і 2022 років. Ми не обмежилися виключно в.о. міського голови: нам вдалося перевірити декларації як Анатолія Куртєва, так і семи його заступників. А от знайти декларацію Степана Махсми на сайті НАЗК не вдалося. У цьому тексті напишемо про чотирьох заступників мера. Аналіз статків самого Анатолія Куртєва та ще трьох його заступників читайте на сайті ЗЦР завтра.

Найдорожчий заммера?

Зарплати заступників міського голови у Запоріжжі коливаються між 50 і 60 тисяч гривень. Це приблизно 750 -880 тисяч річного прибутку.  Олександр Власюк – заступник мера з найвищою зарплатнею, 59 400 гривень на місяць. Стати першим йому допомогли вислуга років та колишня посада в правоохоронних органах. 

У своїй декларації за 2022-ий рік Власюк вказав 3,9 мільйони гривень сімейних заощаджень. За другий рік повномасштабної йому вдалося заощадити ще 600 000 гривень. Тому на сьогодні накопичення зросли до 4,5 млн грн.

Влітку 2023-го Олександр Олександрович придбав дачу у 60 кв.м. та земельну ділянку на 540 кв.м. в Лукашевому, за 14 км від Запоріжжя. Нерухомість коштувала йому лише 150 тисяч гривень. 

Невеличка автомобільна магія

Андрію П’ятницькому, який координує Департамент економічного розвитку та Департамент адміністративних послуг, посада заступника приносить 853 тисячі гривень річного доходу. Це 57 тисяч на місяць. 

Грошові накопичення Андрія Васильовича за останній рік зросли на мільйон. В 2022-му він задекларував 13 000 доларів та 1,6 млн грн. В 2023 році суми зросли до 14 000 доларів та 2,4 млн грн. 

Раніше в своїх деклараціях Андрій П’ятницький вказував два автомобілі: японський седан Mazda 6 за 181 тисячу гривень та німецький позашляховик Audi Q7 за 377 тисяч гривень.

Якщо перевірити ці автомобілі на сайтах продажу авто, то ми побачимо ціни в 3-4 рази більші. До прикладу, Mazda 6 продається мінімум за півмільйона гривень. І навіть Mazda після ДТП ніяк не коштуватиме вказаних у декларації 181 тис. грн.

Йдемо далі. Ціна Audi Q7 в декларації також в рази занижена – щонайменше на 500 000 грн. На сайтах така марка, того ж року випуску стартує від мільйона гривень. 

Найдешевше авто, яке нам вдалося знайти, коштує 672 000 гривень. І це при тому, що позашляховик потрапляв у ДТП.

В останній декларації Андрія П’ятницького позашляховик Audi Q7 зникає. 

А в розділі доходів з’являється прибуток від ТОВ “Торато”, яке саме і займається торгівлею автомобілями. І що найцікавіше,  продає пан заступник позашляховик вже за ринковою ціною – за 1 мільйон гривень. Тобто майже втричі дорожче, ніж він його декларував.

А звідки заощадження?

Заступник міського голови Запоріжжя Олександр Голтвенко має найнижчу зарплату серед інших – 50 тисяч гривень. Втім, це не заважає йому відкладати великі суми грошей. 

У перший воєнний рік Олександр Валерійович показав свої мільйонні грошові збереження: 120 000 євро, 444 000 доларів, 1 млн грн. В останній декларації 2023 року статки зросли ще на декілька мільйонів: 134 000 євро, 439 000 доларів і 3 000 000 гривень.

Як можна зрозуміти з декларації, родина посадовця проживає в Німеччині. Заробіток Ольги Голтвенко в німецькій фірмі RealCo GmbH, яка займається продажем нерухомості в Туреччині, перевищує зарплату заступника мера Запоріжжя вдвічі. Її річний прибуток за 2023-ій склав 1,4 млн грн. 

Як бачимо, нізвідки у заощадженнях заступника мера з’явилося щонайменше 1,5 млн грн – це навіть якщо його дружина увесь заробіток поклала на рахунок у банку.

Найспокійніший зам

А от декларація Романа Тарана коротка і без “дивних” придбань та продажів. Депутат від забороненої ОПЗЖ, одвічний менеджер Володимира Кальцева і заступник мера з питань землі, майна і транспорту, отримує на місяць 52 800 гривень зарплати. 

Посадовець вказав на рахунках 7 511 євро, 143 225 доларів, 845 400 грн.

Із володінь в родини Таранів є три квартири, три будинки, один з них на Великому Лузі, та три земельні ділянки. Із автомобілів – кросовер MAZDA CX-5.

Це не всі цікавинки, які ми розкопали у деклараціях керівництва міста. Завтра читайте на сайті ЗЦР про найкращий подарунок, про декларацію людини, яка опосередковано курує ремонти укриттів у запорізьких школах. І, звісно, про декларацію Анатолія Куртєва.

Анна Лєвєнцова

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі