Одне з трьох: громадськість Запоріжжя перевірила найближчі укриття до зупинки “проспект Металургів”

Зображення завантажується

Запорізький центр розслідувань разом з ГО “Хочу вчитись” продовжують перевіряти укриття Запоріжжя. На цей раз ми добралися до сховків поблизу транспортної розв’язки – проспект Металургів та проспект Соборний. З трьох укриттів нам, на жаль, вдалося потрапити тільки в одне

Зустрітися домовилися біля Макдональдсу. Якщо зустрічатися на Металургів, то тільки там, бо в Запоріжжі це вже така локальна традиція. 

Зібравшись, відкриваємо мапу Запорізької обласностії адміністрації. Через те, що ЗОВА у презентації сказали, що всі укриття, які нанесені на мапу, вже перевірені та відкриті, то логічно використовувати саме її. 

Найближче до нашої локації бачимо укриття за адресою: проспект Соборний, 218. Це житловий будинок, йдемо туди. 

Перейшовши дорогу, завертаємо у двір праворуч, бачимо будинок і відразу помічаємо табличку “Укриття”. Її видно здалеку, тож це вже плюс. 

Укриття знаходиться у підвалі, однак підїзд зачинений, двері з домофоном. На табличці немає ніяких телефонів, тож приймаємо рішення дзвонити у квартири, може хтось відчинить. 

На щастя, з другої чи третьої спроби з домофону до нас озивається жіночка. Ми представляємося, двері відчиняються. 

Без ремонту і туалетів

Заходимо і відразу бачимо вхід у підвал, а також чуємо, що жінка, яка нам відчинила, спускається до нас. 

Євгенія, так звати мешканку будинку, люб’язно пропонує нам провести невеличку екскурсію. Ми з радістю погоджуємось.

Декілька сходинок вниз і потрапляємо в підвал, який зачиняється на великі металеві двері. Подібні двері ми очікували побачити в минулому протирадіаційному укритті. Про його перевірку читайте тут: Єдине і неповторне: громадськість Запоріжжя перевірила протирадіаційне укриття

Однак для справедливості скажемо, що ті двері у порівнянні з цими теж металеві, але більш нові. Що ті, що ці, довіру, в принципі, вселяють.

Заходимо в укриття і бачимо, що ніякого ремонту тут не було. Будинком опікується “Запоріжремсервіс”. 

Є декілька великих приміщень, одне з яких відведено, як нам здалося, під туалети. Однак туалетів, і навіть якихось дірок під це, немає. 

Євгенія розповідає, що на другий день повномасштабної війни з підвалу зняли замок:

Це дійсно бомбосховище. Спочатку тут світла не було, я принесла сюди лампу з подовжувачем, крісло, 20 літрів води. Потім через два тижні зробили нам тут світло

Жінка каже, що коли на вулиці бахкає, то вона знімає магнітний замок на вхідних дверях, щоб люди мали змогу сховатися в укритті. 

Я всім рекламую наше сховище. У нас тут аптека, магазини, я зайшла і кажу, що дівчата, якщо щось станеться, то заходьте, – розповідає Євгенія. 

Бог у поміч

Попрощавшись з мешканкою будинку, йдемо далі. Наступною локацією визначаємо два укриття з іншого боку проспекту Металургів, недалеко біля зупинки громадського транспорту – проспект Соборний, 224\вулиця Добролюбова, 15 та вулиця Добролюбова, 13.

Доходимо до місця, повертаємо у двір і нічого не бачимо. Немає табличок “укриття”, немає вказівників, хоча на мапі від ЗОВА чітко визначене місце. 

Проходимо вздовж будинків і на стіні помічаємо вже майже стертий напис білою фарбою “укриття”. Стрілочка вказує на під’їзд з п’яти квартир. 

Поруч немає номерів телефонів і ніяких вказівок, куди телефонувати у разі небезпеки, щоб хтось пустив всередину. Починаємо набирати квартири і виявляється, що у всіх, крім однієї, немає домофонів. У тій, до якої вдалося додзвонитися, нікого немає вдома. В укриття нам потрапити не вдалося.

Йдемо далі, на будинку по Добролюбова, 13, бачимо великий напис “укриття”, що вселяє в нас надію. Оглядаємо будинок на предмет позначок, але табличок не бачимо.

Помічаємо ще один напис біля під’їзду і стрілку, що вказує на двері, які не мають домофона, зачинені на замок, а на ручці висить хрестик. Можливо це послання, що Бог вам у поміч. 

Посмикавши двері, переконуємось, що вони зачинені, і йдемо звідти, так і не потрапивши у сховок. 

Висновок 

Ця невелика перевірка виявила, що поблизу транспортної розв’язки на проспекті Металургів, де кожного дня проїжджає і проходить велика кількість людей, з трьох найближчих сховків відчинений тільки один. І той без ремонту, і навіть не обладнаний туалетами.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі