МайстерШеф на волонтерських засадах: як запорізька шеф-кухар очолила кухню військового госпіталю

Зображення завантажується

З самого початку повномасштабного вторгнення росії в Україну “Запорізький військовий госпіталь” став одним із тих місць, яким першочергово почали опікуватися волонтери. І мова не тільки про ліки чи засоби гігієни, але і про організацію харчування

У перші дні війни госпіталь зіштовхнувся з проблемою – кухарі звільняються, замінити ніким. Однак на допомогу прийшли волонтерки організації “Запорозькі Берегині”, а очолила кухню Ольга Стойловська, пані шеф-кухар, учасниця “МайстерШеф. Професіонали”, яка возила у медичний заклад смаколики для бійців. 

Ольга розповідає, як в один момент зрозуміла, що може допомогти і тепер разом з командою кухарів радує бійців смачними стравами. 

Пекельна кухня

Коли заходиш до госпіталю, то відразу можна зрозуміти, де тут їдальня – з кухні тягнуться смачні запахи, які так і кажуть тобі “ходімо, там є, що скуштувати”. 

Ми не намагаємося побороти це “ходімо”, тому слідуємо за запахами до “Галушкарні”. Саме так у госпіталі назвали їдальню. Головною тут є Ольга Стойловська – пані шеф-кухар, яка раніше працювала в ресторанах, але зараз за покликом серця прийшла допомогти на волонтерських засадах, бо по-іншому ніяк:   

Почалася війна і в перший день я возила сюди продукти, а потім зрозуміла, що у мене є руки і я можу допомогти. Тому я прийшла на кухню 26 лютого і почала готувати

Оля розповідає, що в перші дні було важко. Коли звільнилися кухарі, то вона залишилася сама, але були волонтери. Трошки пізніше їй вдалося зібрати команду, з якою працює і зараз. 

У нас найкращі волонтери, – посміхається Оля, – Я коли прийшла, то тут не було гарячої води, бойлер згорів. І мені, протягом двох годин, привезли три бойлера. Всі мої друзі, всі знайомі сюди возили посуд, продукти, тобто допомагали всім, чим могли

Що смачненького

Меню в госпіталі для бійців завжди калорійне. Три рази на день готуються м’ясні та рибні страви, гарніри та салати. Для поранених завжди є окремо особливе дієтичне меню. 

Ольга розповідає, що військові полюбляють солянку, борщ, гороховий суп. На столі завжди є смачне сало.

Ми застали Олю за сервіруванням ананасів, тому не скажеш, що меню однотипне і в госпіталі не радують бійців чимось цікавеньким. 

Ми весь час створюємо щось смачненьке і цікаве: налисники з різною начинкою, пончики, запіканки, котлетки, салатики. Завжди, коли готуємо, думаємо лише про перемоги, бо знаємо, що наші думки передаються військовим через їжу, – каже Ольга.

Медійний досвід не медійної людини

За освітою Оля економіст, але в 2016 році вирішила повністю змінити своє життя. Закінчила спеціалізовані курси кухарів і увійшла в “Асоціацію шеф-кухарів півдня України”. Працювала у закладах Запорізької області, але трапився карантин, а потім війна. Зараз дівчина готує в госпіталі, прийшла як волонтер, а тепер офіційно очолює кухню медзакладу.

Цікаво, що Ольга встигли побути трохи медійною особистістю – потрапити у ТОП-100 кухарів професіоналів України:

Я була учасницею “МайстерШеф. Професіонали” 1 сезон. Я увійшла у ТОП-100 кухарів України. Це був для мене такий медійний досвід, хоча я взагалі не медійна людина, я практикуючий кухар. 

Більшість людей зараз не загадують далі, ніж на завтра, але таки питаємо чи планує пані шеф-кухар спробувати себе ще в ролі учасниці “МайстерШефу”, якщо випаде така нагода після нашої перемоги. Відповідає, що поки планів не будує:

Я не можу планувати. Я зараз зрозуміла, що треба жити тут і зараз, приймати рішення зараз, робити на сьогоднішній день. Подобається – посміхаєшся, хочеш плакати – плачеш, хочеш сказати “я люблю тебе” – говори. Тобто планувати я не можу поки що, я не знаю, що буде далі, але я впевнена, що всі разом ми обов’язково переможемо. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі