Громадськість виявила в Запоріжжі взірцеві укриття та пункт незламності в дитячому садочку 

Зображення завантажується

Запорізький центр розслідувань та громадська організація “Хочу вчитись” продовжують перевірку міськи укриттів на відповідність різним нормативним актам. Цього разу під наш приціл потрапив дитячий садочок “Сонечки”. У порівнянні з тими, що ми вже перевірили, його можна назвати взірцевим, але до ремонту виникають питання

День видався доволі сонячним. Хоч зранку і накрапував чималий дощик, але перевірку укриттів він нашій команді не зіпсував. 

Побувавши в перших двох, одне з яких, як виявилося, обладнали самі мешканці, а не КП “Наше місто”, а іншого взагалі не існує, ми з надією на хороший кінець нашої вилазки поїхали в третє – дитячий садочок “Сонечки”. 

Прочитати репортаж про перші два укриття, можна за посиланням: Своїми силами та сховок Шредінгера: що виявила перевірка укриттів біля Центрального ринку Запоріжжя

Перевірити саме цей заклад ми вирішили через те, що в системі публічних закупівель “Прозорро” побачили закупівлю на ремонт укриття садочка за 700 тисяч гривень (ціна в додатковій угоді зменшена). Крім того, це один із об’єктів, куди направилися цілих 6 бойлерів (2 на 100 літрів і 4 на 80 літрів). 

Про бойлери ми писали тут: “Золоті” бойлери: в Запоріжжі закупили водонагрівачі по захмарній ціні і з невідповідними характеристиками

Знаки всюди

Підїхавши до садочку, відразу бачимо, що вказівники “укриття” та “пункт незламності” розвішені при вході. Це великий плюс. Хвіртка відкрита, поруч на заборі телефони адміністрації. Заходимо. 

На території садочку прибрано, всюду квіти, ігрові майданчики з гойдалками. На самій будівлі помічаємо вказівники зі стрілочками, тож вхід в сховок знаходимо швидко. 

На дверях бачимо номер телефону, набираємо. Через декілька хвилин до нас виходить співробітниця. Трохи поговоривши, вона запускає нас в укриття на перевірку. 

Взірцеве укриття

Сховок, розрахований на 81 людину, знаходиться в підвалі. Спускаємось і бачимо чистий, охайний, відремонтований передпокій з двома рукомийниками та кабінками туалетів. 

Далі заходимо в першу кімнату. Ліворуч стіл з різною корисною літературою, праворуч запас води, також в приміщенні є лавочки для сидіння. 

Проходимо в наступну кімнату. Там також бачимо лавки, ігровий столик для дітей, ліжка, матраци та знову запаси води у великих 60-літрових бутлях.

Повертаючи праворуч, бачимо другий запасний вихід, який веде в будівлю садочка. 

Зустрічаємо директорку заклада, Світлану Миколаївну. Вона розповідає, що коли дуже багато тривог, то діти з батьками, які відвідували і будуть відвідувати садочок, до них приходять. 

Піднімаємося разом з директоркою на перший поверх закладу, там знаходиться пункт незламності. Світлана Миколаївна проводить екскурсію, показує кімнату матері та дитини:

Тут вони можуть відпочивати. У нас є аптечки для першої медичної допомоги, запаси питної води, дитяче харчування.

Також жінка розповідає, що садочок з березні по грудень минулого року прихистив близько 800 вимушених переселенців. Вони приїжджали тимчасово, переночувати, відпочити, щоб мати сили рушити далі. 

Пункт незламності

Далі директорка веде нас до кімнати, яка і є пунктом незламності. Бачимо воду, чай, каву, аптечки, електричні чайники, обігрівач, одноразовий посуд, в кімнаті розставлені дитячі столики зі стільцями. 

Коли були відключення світла, до нас приходили, заряджали телефони. Приходили і студенти також, – каже Світлана Миколаївна.

Співробітники садочку кажуть, що дуже вже соскучились за дітьми, чекають їх, бо з 24 лютого заклад не працює. Хоча під час ковідного карантину, каже директорка, працювали офлайн. 

До речі, садочок “Сонечки” можна назвати просунутим. У них є сторінка в соціальній мережі Фейсбук, Гугл-класи, Падлет-дошка, групи у месенджерах. Діти зараз навчаються онлайн, а в закладі їх нетерпляче чекають. 

Проінспектувавши укриття та пункт незламності, прощаємося та виходимо з відчуттям, що ще не все втрачено. Добре, що в Запоріжжі є такий взірцевий заклад, у порівнянні з іншими проінспектованими нами укриттями. У садочку свіжий ремонт, є запаси води, обігрівачі та місце для дітей і батьків. Звичайно, щодо якості ремонту виникають питання, бо за 700 тисяч можна було б зробити краще. Однак про це читайте вже в наступному нашому матеріалі. 

Читайте також: Туди і назад: громадськість Запоріжжя провела моніторинг “хоббітхаусів” – ФОТОРЕПОРТАЖ

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі