Зрадники в Розівці: депутат “Опоблоку”, “засланий казачок” і колишній очільник селища

Зображення завантажується

Депутат “Опоблоку” Анатолій Сергієнко, колишній голова сільради Олександр Щербань і ексчиновник Сергій Топалов – колаборанти, які стали “улюбленцями” камер російської пропаганди в Розівці. 

Невелике селище Розівка на східному краї Запорізької області знаходиться під окупацією з початку березня. Місцеві кажуть, що росіяни зайшли впевнено. Здалося, що їх тут давно чекали заздалегідь підготовлені сепаратисти і колаборанти. Журналісти “Запорізького центру розслідувань” ідентифікував 3-х найактивніших персонажів, завдяки сюжетам російських ЗМІ та свідченням людей. 

Розівка в окупації 


Вже 2 березня кількатисячне селище потрапило під окупацію. Від початку росіяни зайняли приміщення лікарні, банку та селищної ради. А бронетехніку та боєприпаси розмістили у дворах місцевих жителів. 

Вже на 3-й день знайшлися ті, хто захотів співпрацювати з окупантами і розповсюджувати пропаганду в стилі: “Украина нас бросила”. 

Раніше, ще 24 лютого, на сайті громади Розівка опублікували оголошення, що почалася, цитуємо: “нова військова операція”. Ймовірно такі формулювання можуть бути пов’язані з тим, що багато років поспіль на місцевих впливала російська пропаганда – віщання російських та сепаратістських каналів “добивало” до телевізорів людей

Водночас деякі з представників громади одразу почали співпрацю з ворогом. Зокрема, це Анатолій Сергієнко, Сергій Топалов і Олександр Щербань. Вони допомагали проводити референдум у квітні, щодо приєднання території Розівки до так званої ДНР ще тоді, коли росіяне не почали казати про загальний референдум з приєднання для всіх окупованих території, займалися придушенням проукраїнських активістів, звітували для росіян.

Анатолій Сергієнко – представник Пушиліна

Анатолій Сергієнко –  чинний депутат місцевої громади від нині забороненої в Україні політичної партії “Опозиційний блок”. 

Сергієнко уродженець міста Армавір у Краснодарському Краю, що у Росії. Однак, має громадянство України і всі ці роки проживав на її території. Зараз же, сами Сергієнко, за свідченнями людей, є представником славнозвісного Дениса Пушиліна – голова “Донецької Народної Республіки”. 

Примітно, що Сергієнко “засвітився” в пропаганді. Наприклад, сюжет про приїзд Пушиліна в Розівку. На фото та відео ми бачимо активного і усміхненого Сергієнка. 

Також чоловік має дві сторінки у Facebook. На одній з них, Сергієнко опублікував фото в типовій рамці у підтримку “Полка Победы”. Водночас соцмережі він активно не веде, про свою діяльність не звітує.

Сергій Топалов – “засланий казачок”

Наступний “улюбленець” пропагандистських камер – Сергій Топалов, який погодився співпрацювати і з росіянами, і з давніми колаборантами, які починаючи з 2014-го переховувалися у Криму та Л/ДНР.

У травні, на сайті пропагандистського ЗМІ «Новорос.info» вийшов сюжет про створення “козачої дружини” для охорони громадського порядку. Так, Сергій Топалов погодився стати атаманом нової “дружини”. 

Поміж іншим, як ми з’ясували, проросійські зв’язки Топалов мав і раніше. Він неодноразово “пересікався” з Олександром Панченком, близькими до Партії регіонів, а також з Ігорем Лисенко, який наразі співпрацює з окупантами в Мелітополі.

Таку тягу до казацтва і проросійських побратимів Топалов з легкістю поєднав з чиновницькою діяльністю. Чоловік був главою відділу культури та туризму адміністрації Розіського району. До слова, навіть тоді давав коментар для вже згаданного пропагандистского «Новорос.info».


Топалов має сторінку в заборонених “Однокланиках”,  однак не веде її.

Олександр Щербань – “очільник”


А ось, Олександра Щербаня окупанти призначили його тимчасово виконувати обов’язки голови Розівської адміністрації. 

З часом головою став росіянин Андрій Маркін – військовий експерт, експерт фонду “Новая стратегия”, міжнародний спостерігач, спеціаліст з українського питання. Детальніше про нього ми розповідали тут

Раніше, Щербаня обрали селищним головою у 2006, 2010 та 2015-му роках. Тепер він виконує схожі обов’язки для ворога. 

За останні кілька місяців Олександр Щербань неодноразово виступав з інтерв’ю для росіських ЗМІ. Ось, наприклад, в сюжеті він подякував активістам ОД «ДР» за допомогу: «От лица жителей Розовки хочу вам сказать большое спасибо за то, что поддерживаете нас. Вы привозите нам лекарства уже не впервые, ваше внимание в такое непростое время действительно дорогого стоит».

Щербань має сторінку в “ОК”, однак давно не веде її. Однак тут збереглися старі фото. 

Отже, як бачимо серед найяскравіших прислужників окупантів люди, які роками займали високі посади, користувалися своїм положенням і проживали на території України. Примітно, що один з них, будучи чиновником спокійно давав коментар для російських ЗМІ, спілкувався з проросійськи налаштованими діячами. Інший не приховував прихильності до “Полку Победы”. А значить, їх позицію можна було зрозуміти ще задовго до повномасштабного вторгнення. Однак, як показує тенденція, окупанти дуже швидко забувають про таких “героїв”. Вони потрібні лише на час, щоб підготувати місце для “штатних” російських посадовців, які все частіше замінюють місцевих.

Вероніка ХОРОЛЬСЬКА для “Запорізького центру розслідувань”

___________________________________________________________________________________________________

Ця стаття була представлена ГО «Запорізьким центром розслідувань» в рамках програми «Підтримка регіональних медіа України під час війни». Зміст статті  є винятковою відповідальністю ГО «Запорізький центр розслідувань» i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війти та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі