Запорізький Облводоканал відремонтує резервуари із завищенням цін на матеріали майже вдвічі 

Зображення завантажується

Облводоканал Запорізької області планує укласти договір на капремонт резервуарів з завищеними цінами на матеріали. Ми проаналізували кошторис закупівлі і нарахували щонайменше 18,3 мільйона гривень переплати. Це третина від усієї вартості замовлення

На початку червня КП “Облводоканал” оголосило закупівлю на ремонтні роботи двох резервуарів насосної станції. Це були відкриті торги з особливостями, тобто взяти участь могли всі охочі. Однак, подалася всього одна фірма. Як результат, через відсутність інших пропозицій ціну від очікуваної знизили лише на пів мільйона. 

Цим єдиним учасником є “Олімпія строй”. Відтак, ймовірно, найближчим часом замовник і виконавець укладуть договір на 56,4 мільйона гривень. 

З загальної суми, вартість матеріалів складає майже 37,3 мільйона гривень. Ми проаналізували ціни на матеріали вартістю від 50 тис. гривень. Там, де вказувались або чіткі моделі, або чіткі характеристики й порівняли їх з тими, що є у відкритих джерелах. 

Одразу зазначимо, що у кошторисі є й позиції, які просто неможливо перевірити – не конкретизовані, складно ідентифікувати, не зазначений мірна одиниця або характеристики. Це само по собі робить їх “не прозорими”, проте більшість з переліку проаналізувати все ж можливо. 

Так, наше порівняння показало, що загальна націнка на досліджені матеріали складає 18,3 мільйона гривень, тобто майже половину. Також це третина від загальної вартості закупівлі з урахуванням робіт та податків. 

Чи багато це 18,3 мільйона гривень? Якщо візуалізувати цифру, то це приблизно 107 квадрокоптерів DJI Mavic 3Т (Thermal) або 76 тепловізор на підтримку наших військових. 

Тепер розберемо детальніше на що робили націнку у кошторисі закупів. Наприклад, штукатурка, фланець, труби, втулки, пісок, цемент тощо. Зокрема, найбільше відхилення ми виявили на позиції – засувка чавунна з гумовим, що складає понад 5,4 мільйона гривень. Цифра обумовлена тим, що у ціну товару одночасно закладена й робота, однак в не зрозумілі обсяги і види. 

Або, наприклад, 19 тонн штукатурки для стін за кошторисом обійдуться в 3,3 мільйона гривень. При цьому, як показує наше дослідження – ціна складає 1,7 мільйона гривень. Тобто на цій позиції переплата 1,6 мільйона.

А от листовий поліпропілен з характеристиками (РР-Н) у розмірі 1500х3000х8мм коштує 10 078 гривень. Водночас ми визначили, що ціна за одиницю у відкритих джерелах становить 6 663 гривень. Всього треба 1200 одиниць. Відтак переплата може скласти понад 4 мільйони гривень. 

Можуть переплатити і по шпаклівці фасадній фінішній Ceresit CT 225. Так, для капремонту потрібно 57,6 тисячі кілограмів. У кошторисі зазначено, що один кілограм коштує майже 50 гривні, водночас ціна у відкритих джерелах 31 гривня. Відтак переплата складає 1,1 мільйона гривень. 

Отже, разом це 18,3 мільйона гривень переплати, або понад 30% від суми договору по позиціях, які ми змогли перевірити з відкритих джерел. Тепер ми будемо чекати підписання договору і перших платежів, щоб побачити за якими цінами замовник розрахується з виконавцем у результаті. 

Фірма “Олімпія строй” належить Олегу Соколенко. Ми переглянули тендерне портфоліо “Олімпія строй” і це замовлення може стати найбільшим у період з 2019 по 2024 рік. Також “Олімпія” є субпідрядником з реконструкції Палацу дитячої та юнацької творчості і фактично виконує там всі роботи, про що ми писали раніше.
Нагадаємо, що раніше “Запорізький центр розслідувань” детально розповідав, як провів аналіз переплат по укриттю у садочку “Карамелька”. Після цієї публікації в Запорізькій ОВА вимагали пояснень і документів у Департаменту освіти.

Читайте також: 17 млн грн за півроку: міжнародні організації підтримали запорізьких енергетиків 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі