Після публікацій ЗЦР в Запорізькій ОВА вимагають пояснень і документів в Департамента освіти 

Зображення завантажується

Обласна влада офіційно витребувала повний проєкт на укриття в садочку “Карамелька” від міського департаменту освіти, щоб детальніше проаналізувати кошториси. Після публікацій ЗЦР про завищення в кошторисах відбулась окрема нарада в Запорізькій ОВА з цього приводу. 

Керівник ЗЦР Сергій Сидоров був запрошений, разом з представниками міського Департаменту освіти, обговорити ситуацію на нараду робочої групи “Прозорість та підзвітність”. Такі групи зараз діють майже в усіх обласних адміністраціях і втручаються в ті витрати місцевих органів влади, які вбачають необгрунтованими чи завищеними.  

Нагадаємо, що на початку грудня Департамент освіти Запорізької міськради уклав два договори на облаштування укриттів, в підвалі 97-ої гімназії в Південному мікрорайоні та в садочку “Карамелька” в районі Обласної бібліотеки. По обох договорах ми перевірили великі позиції в кошторисах, вартістю більше ста тисяч гривень – бетон, акрилова фарба, дротова сітка, гідроакумулятори. І по тих ресурсах, ціну яких можна знайти у відкритих джерелах, на сайтах виробників чи порталі “Епіцентру”, завищення коливалось від 100 до 150 відсотків – в 2-2,5 рази. 

Отже, на засіданні посадовці обласної адміністрації та керівники правоохоронних органів на чолі з Юрієм Малашко дізнавались в представників міського Департаменту освіти, чому в них акріл, цемент та багато іншого пораховано по подвійній ціні.

Очільник обласної адміністрації Юрій Малашко повідомив, що після наших публікації вони вже самі почали перевіряти ціни на позиції, вказані в нашому розслідуванні. І залучені ними спеціалісти теж підтвердили ці завищення, подекуди ще більше, ніж ми зазначили в своєму тексті. 

Директорка Департаменту Юлія Погрєбняк розповіла, що ці кошториси пройшли екпертизу, по ним складено експертний звіт, і ціни на окремі позиції закладались з урахуванням можливої інфляції. І що вже на стадії виконаних робіт, коли підрядник подасть акти до сплати, ціни на матеріали та їх обгрунтованість будуть ретельно перевірятись в департаменті – бо зараз це лише “інвестиційний кошторис” підрядника і його бачення по цінах, на які департамент не впливає. 

Керівник ЗЦР Сергій Сидоров в свою чергу зауважив, що в Запорізькому центрі розслідувань також чекають перших проплат по цих договорах, аби подати запити на акти з цінами ресурсів, вже сплачених по факту. І якщо там будуть ті ж ціни, що зараз в кошторисі від підрядника, то це одразу буде заява по ст.191 по фактично розкраденим коштам. І що дуже дивно, що на обох тендерах один і той же кошторисник-проектувальник, що працює одночасно у двох замовників, робить дуже різні ціни на одні й ті ж самі позиції.  

У підсумку Юрій Малашко резюмував, “що ми тут дорослі люди, і все розуміємо про ці кошториси”, наказав міським посадовцям надати для аналізу спеціалістам повну документацію по садочку.

Що буде далі? Якщо в Департаменті освіти зважують на позицію обласної влади, то ці ціни почнуть перераховувати, і з підрядником будуть укладати додаткову угоду на зменшення загальної вартості робіт. І це вже буде помітний (хоч і недостатній) прогрес.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі