Як змінився запорізький будинок за рік — фоторепортаж відбудови

Зображення завантажується

У Запоріжжі попри все продовжується процес відбудови постраждалих багатоповерхівок. У березні 2023-го росіяни обстріляли будинок по вулиці Незалежної України,67. Журналістки «Запорізького центру розслідувань» побували на місці майже через рік. Як іде процес відбудови і коли люди зможуть повернутися до власних осель, розповідаємо далі

Незалежної України, 67

Похмурий зимовий день лютого 2024-го. На вулиці Незалежної України, 67 спокій, проте навіть у її віддалених куточках чутно якийсь затяжний звук — це працює кран. Він один з основних помічників у робочих. 

Зараз тут близько десятка чоловіків. Їх видно здалеку завдяки яскравим жилетам і каскам – помаранчевим і жовтим. Частина з них працює у групі, а деякі, знарядившись інструментами, виконують задачі усамітнено. У кожного чоловіка своя робота, однак ціль одна — відновити багатоповерхівку, яка є відображенням наслідків російських воєнних злочинів у Запоріжжі. 

Сьогодні будинок оточений синім парканом, на якому написано «We build Ukraine». Ліворуч закріплено «Паспорт обʼєкта», а праворуч зображення, що надихає – макет завершеного будинку. 

За рік тут змінилося небагато: прибрали наслідки обстрілу, демонтували аварійні частини підʼїзду, зробили «консервацію», закрили фанерою вікна і встановили паркан. Далі свою роботу почала ремонтна бригада. Проте сталося це не відразу, а аж восени 2023 року, тобто близько 4 місяців назад. Згідно з планом відбудови, наразі робітники мають займатися демонтажем балконів, бетонуванням сходових майданчиків і цегляною кладкою, а вже незабаром почнуть монтаж плит й бетонування балконних плит. На першому фото будинок відразу після обстрілів, а на другому зараз, у 2024 році. 

Джерело: перше – фото з соц.мереж, друге фото Вероніки Хорольської


Хронологія подій

У ніч на друге березня 2023-го в будинок влучив російський снаряд. Пошуково-рятувальні роботи тривали близько трьох днів. 

5 березня стало зрозуміло, що росіяни забрали життя 13 цивільних людей, серед яких була і дитина. Ще 5 людей вважалися безвісти зниклими. 

Джерело: офіційний канал Анатолія Куртєва

Через кілька днів, 7 березня, свої роботи розпочали представники комунальних служб — закрили вибиті вікна, демонтували пошкоджені частини підʼїздів. 

Трохи більше ніж за тиждень почалися роботи з «консервації» будинку — облаштували деревʼяні каркаси, які у подальшому обтягують плівкою. 

Наприкінці травня 2023 року депутати міської ради проголосували за те, що будинок треба відбудувати

Коли чекати на завершення робіт?

У жовтні 2023 з другої спроби Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала договори на ремонт цієї багатоповерхівки. Нагадаємо, що відбудова коштуватиме 133,1 мільйона гривень

Завершити роботи планують у вересні 2026 року. Якщо роботи йтимуть за планом, то повернутися до своїх квартир люди зможуть, імовірно, у 2025 році. Саме у цей період  мають завершити ремонт квартир. Адже, окрім відновлення самого будинку, робітники займатимуться й утепленням фасаду та прибудинковою територією: прибиранням, озелененням, відновленням асфальту. І переважно саме ці роботи заплановані на 2026 рік. 

Читайте також: В Запорізькій області зафіксували в судах 5,35 мільярдів збитків бізнесу від агресії РФ


Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі