В Запорізькій області зафіксували в судах 5,35 мільярдів збитків бізнесу від агресії РФ

Зображення завантажується

Загальний обсяг збитків від російських окупантів, зафіксований бізнесом в Запорізькій області, складає 5,35 мільярди гривень. ЗЦР проаналізував рішення Господарського суду, в яких фірми позиваються до Російської Федерації за збитки від обстрілів та окупації.

3,82 мільярди, або 71% від загального обсягу складає оцінка втраченого збіжжя – пшониці, кукурудзи, соняшника, інших культур. Майже весь цей обсяг припадає на фермерське господарство “СЮ Жнива”, яке зараз перебуває на стадії банкрутства. 

Майнові комплекси – цехи, елеватори, ресторан, та іншу нерухомість – зафіксували на загальну суму в 570 мільйонів гривень. Більша частина цієї суми, 414 мільйонів, припадає на завод “Коагулянт”, який лишився в окупації в Пологах. 

Шкоду за упущену вигоду – коли договори є, але по ним не розрахувались через агресію, окупацію і розкрадання – оцінюють зараз у 570 мільйонів. Це насамперед ті ж зернові, і ще невелика частка комбікормів та добрив. Такж до цих 570 мільйонів входять ще упущені вигоди від бюджетних підрядів. Два фірми, які займаються дорожнім будівництвом, ТОВ “ПМК-21” і “Мостобудівельний загін №112”, довели, що не отримали 216 мільйонів за ремонт доріг та мостових переходів по області, на які законтрактувались з владою. 

І окремо від цехів та будівель, саме за землю, в суд подали “Автодоркомплект” і його компанія-управитель “Славутич-Інвест”. “Автодоркомплекту” належить близько 15 гектарів різними кадастровими ділянками на Федотовій косі. Судячи за сумарною ринковою вартістю, як їх порахували – на 439 мільйонів разом – це земля під базами відпочинку. 

Більш детально, хто і за що позивався, кому і чому відмовили, що про перспективі зтягнення думають самі потерпілі та експерти – читайте в нашому великому тексті “Росія має платити. А хто із запоріжців перший в черзі?” 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі