У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відкладали через завищені ціни

Зображення завантажується

У жовтні місто уклало договір на відбудову багатоповерхівок, що відкладали, через завищену ціну на будівельні матеріали. Сам забудовник оскаржив рішення про скасування закупівель. Відтак фірма отримала замовлення на ремонт будинків за майже 333,6 мільйона гривень 

Які будинки почнуть ремонтувати

Наприкінці жовтня, Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Запорізькій області уклала договори на відновлення трьох обстріляних будинків. Перший по вулиці Незалежної України, 67 коштуватиме 133,1 млн грн. Другий по вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3 за 172,3 млн грн. Останній будинок розташований за адресою вул. Мира, 14. Його ремонт складає 28,2 млн грн.

Раніше, ці закупівлі були скасовані, через порушення законодавства у сфері закупівель. Державне агентство відновлення рекомендувало здійснити додатковий аналіз цін на будівельні матеріали, заради максимальної економії бюджетних коштів. 

Замовник мав переглянути цінову пропозицію, а потім оголосити закупівлі заново. 

Проте згодом зʼясувалося, що заново оголосили не всі закупівлі.

Як забудовник оскаржив скасування

Згідно зі скаргою фірми, підставою для скасування стали рекомендації переглянути ціни. Відтак замовник зробив висновки, що порушені вимоги законодавства. Водночас на думку фірми-переможця, відсутні конкретні приклади наявність таких порушень та їх опису.

Окрім того, у випадку, якщо інформація про додатковий аналіз цін на будівельні матеріали відповідає дійсності, то згідно з законом є механізм для внесення змін до договору. Тобто замовник може зменшити вартість, вже після підписання документів. 

Оцінка ситуації: чому закупівлю скасували

На майданчику “Прозоро” опублікували й пояснення на скаргу. Так, згідно з ним вже при попередньому аналізі цін виявили, що ціна на деякі будівельні матеріали були завищені більш ніж на 41 % по будинку вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3. 

Аналогічно й іншими будинками. На будматеріали для багатоповерхівки по вул. Незалежної України, 67 більш ніж на 30%. Найменше завищили ціну по будинку вул. Мира, 14 – понад 11%.

Нагадаємо, що єдиним претендентом на всі договори була одна фірма “БК “Консул” з Дніпра. При цьому майже у всіх закупівлях забудовник не мав конкуренції. Це дало можливість майже не зменшувати цінову пропозицію. 

Від редакції

У двох укладених договорах ціни на відбудову майже не змінилися. Водночас 41,8 мільйона бюджетних коштів можуть зберегти на відбудові будинку вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3. Однак, є ризик, що у майбутньому ціну можуть знов змінити за допомогою додаткових угод.

Для власників цих будинків це означає, що процес відбудови їх житла почнеться найближчим часом. Про якість і доцільність таких робіт можна буде судити згодом.

Додамо, що ймовірно, ця ж фірма може отримати й закупівлі на ще два будинки, які скасували вже вдруге.
Мова йде про Зестафонську, 8, та Кам’яногірську, 6. Тобто один виконавець може відновлювати кілька пошкоджених російським снарядом будинків.

Читайте також: У Запоріжжі вдруге скасували відбудову двох багатоповерхівок

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
5 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відкладали через завищені ціни – Громадське Місце Запоріжжя
31.10.2023 11:39

[…] ДЖЕРЕЛО […]

trackback
Понад 140 тисяч “у плюс”: у Запоріжжі хотіли нарахувати завищену компенсацію за пошкоджену обстрілом квартиру – Громадське Місце Запорі
08.11.2023 18:19

[…] Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відк… […]

trackback
За 2023 рік Запоріжжя сплатить до 160 мільйонів гривень по “кредитах Буряка” – Громадське Місце Запоріжжя
09.11.2023 06:00

[…] Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відк… […]

trackback
У Запоріжжі уклали договір на відбудову багатоповерхівки за 16 млн грн – Громадське Місце Запоріжжя
13.11.2023 12:37

[…] Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відк… […]

trackback
Асфальт, водоводи та будинки: на що йдуть зараз найбільші гроші на Запоріжжі – Громадське Місце Запоріжжя
20.11.2023 23:49

[…] чимало часу на етапу тендерів. Спочатку, як ми вже розповідали, на них виявили завищення цін по окремих позиціях, і […]