Укриття в кінотеатрі і чоловік з пістолетом: перевірка сховків біля ТЦ “Україна” закінчилася конфліктом

Зображення завантажується

Журналісти “Запорізького центру розслідувань” разом з головою громадської організацію “ГероЮ” Валерією Морозовою вирішили перевірити укриття поблизу ТЦ “Україна”. Закінчилася перевірка конфліктом з озброєним чоловіком “під шафе”. На щастя, ніхто, крім таблички “укриття”, не постраждав

Валерія Морозова, голова громадської організації “ГероЮ”, виявила ініціативу і самостійно перевіряє укриття, коли є вільна хвилинка. Ми, в рамках проєкту “Антикорупційне ТрО”, вирішили приєднатися до неї та запропонували пройтися по сховках поблизу ТЦ “Україна”. 

Обрали саме цю локацію, бо торговий центр під час повітряної тривоги зачиняється, а покупцям треба десь ховатися. Тому під перевірку потрапили найближчі до “України” укриття. 

Малий зал з відвідувачем

Зустрічаємося біля “України” і якраз починається тривога. Ми відкриваємо карту ЗОВА, Валерія – карту Запорізької міської ради. Бачимо, що найближчі укриття розташовані в будинках поблизу кінотеатра ім. Довженка та в самому кінотеатрі. Йдемо туди. 

Якщо дивитися на мапу, то здається, що вхід в укриття кінотеатру не зі сторони проспекту, тому заходимо у двір. Обійшовши прибудову кінотеатру, табличок “укриття” не помічаємо, тож вирішуємо йти в сам кінотеатр. 

На касі нас зустрічає жінка, яка на запитання про сховок, каже нам почекати і йде звати Люду. Через хвилину виходить Люда, яка люб’язно запрошує нас до укриття. 

Виявляється, що сховок в кінотеатрі – це малі зали, в яких раніше показували фільми. Вказівники, куди йти у разі повітряної тривоги, є, туалет є, є і мякі крісла для сидіння. 

Заходимо у залу та бачимо хлопця, який якраз чекає на відбій. Дивуємося, бо це вперше за декілька наших перевірок в укритті хтось є. 

Темне-темне підземелля

Наступною нашою локацією визначаємо будинок за адресою Якова Новицького, 10. 

Підходимо до будинку і на першому під’їзді бачимо табличку, однак без номерів телефонів, а на дверях домофон. Вирішуємо подзвонити в одну із квартир і, на щастя, нам відчиняють. 

Двері у підвал без замка, заходимо. Світла немає, хоча вимикачі ми спробували всі, які знайшли. 

В укритті виявилося багато місця, декілька кімнат, але дуже брудно, під ногами багато мотлоху. 

Походивши там пару хвилин, натрапляємо на приміщення, де люди влаштували собі сховок. Найбільше, серед матраців і пляшок з водою, здивувало піаніно. Напевно хтось колись його сюди заніс і залишив. 

Сиди, я сам відкрию

Вибравшись із темного підземелля на денне світло, йдемо далі. На жаль, в укриття за адресами Якова Новицького, 12 та Леоніда Жаботинського, 47, потрапити не вдалося. 

Квартири, які ми набирали через домофон, не відзивалися, а по вулиці Жаботинського взагалі було написано, що ключі від підвалу знаходяться на бульварі Центральному, 27. В декілька квартир ми такі подзвонили, але ніхто не відповів. 

Чоловік з пістолетом і невинна табличка

Останнім у нашій подорожі на сьогодні було укриття по вулиці Леоніда Жаботинського, 45. Туди ми і направилися. 

Табличку побачили відразу. Двері у під’їзд знову обладнані домофоном, а поблизу немає ніякого вказівника з телефоном, куди дзвонити, щоб пустили у разі тривоги в укриття. Тому ми знову вирішили дзвонити в усі квартири, може пощастить. 

Скільки квартир, невідомо, але через кілька невдач, помічаємо, що на домофоні вишкрябано – 16-30. Логічно, що це номери. Дзвонимо, до нас озивається дівчина, відчиняє двері. 

Заходимо всередину і бачимо, що підвал зачинений. Посмикавши двері, читаємо, що телефонувати треба за номером, якщо хочемо потрапити всередину. Телефонуємо, номер не відповідає. 

Дівчина, яка пустила нас до під’їзду, розповідає, що будинком опікується КП “ВРЕЖО №7” і що підвал затоплений. Мешканці самостійно міняли труби, намагаються якось вирішити цю ситуацію, а комунальне підприємство ніяк не реагує на такий стан будинку. 

Поки розмовляємо до під’їзду підходить чоловік “під шафе” з пістолетом у кобурі на поясі. Дівчина питає його, чи не міг би він відчинити нам укриття. Можливо це старший по під’їзду чи хтось, у кого можуть бути ключі, ми не поцікавились. 

Почувши питання, чоловік каже, що укриття тут немає, що нічого ходить, і зриває табличку з дому. 

Поки намагаємося пояснити йому, що ми журналісти, що хочемо перевірити укриття, помічаємо, що до підвалу підійшла ще одна жінка, яка нарешті його відчинила. Виявилося, що треба було просто сильніше смикнути двері. 

Зібравшись спускатися донизу, ми підходимо до входу, однак конфліктний чоловік відтягує одну із журналісток за руку. 

Розуміємо, що діалоги вести марно, йдемо звідти. Як то кажуть, від гріха подалі.

Пізніше Валерія таки подзвонить у поліцію та повідомить про конфлікт, але і через тиждень ніякої реакції правоохоронних органів на цей випадок, на жаль, не буде.

Висновок

Біля ТЦ “Україна” є притомні укриття. Перш за все, це сховок у кінотеатрі ім. Довженко. Там є сидіння, туалет, запас води, кінотеатр відкритий для всіх, тож і вночі можна прийти сховатися. 

Також є укриття в будинку поблизу, але там немає світла, немає ремонту, немає туалетів. Тому, якщо обирати, то краще навідатися в кінотеатр. 

В інші укриття поблизу нам потрапити не вдалося, а по вулиці Леоніда Жаботинського, 45, взагалі виник конфлікт з п’яним чоловіком зі зброєю. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі