У Запоріжжі влада лише через суд отримує доступ до басейну, за ремонт якого сплатила гроші

Зображення завантажується

Фірма, яка відновлює обстріляні будинки в місті, не пускає державну перевірку на свій інший об’єкт басейн в обласній школі. Запорізькому управлінню капбудівництва довелося звернутися в суду, щоб потрапити на обʼєкт, який передали під реконструкцію у 2020-му.

Вже кілька місяців забудовник та генпідрядник не пускають представників управління та Держаудитслужби. Можливо, роботи за які заплатили 98 мільйонів гривень не виконали і тепер намагаються це приховати 

У січні Господарський суд розглянув позов щодо забудовника, що уникає перевірки обʼєкта. Кілька років тому Управління капбудівництва уклало договори з фірмою “Ск Стройінвест” на реконструкцію басейну. Мова йде про басейн у обласній школі вищої спортивної майстерності, що неподалік від ПС “Юність”, це один з об’єктів, які входили до державної програми “Великого будівництва”. 

Так перший договір підписали наприкінці 2020 року на майже 44 мільйони гривень. Згодом, у жовтні 2021 року, уклали й другий – на понад 110 мільйонів гривень. З цієї суми замовник встиг виплатити майже 98 мільйонів з бюджету. 

А де ж басейн?

Не зважаючи на це, басейн так і не завершили. Головна причина — почалося повномасштабне вторгнення, роботи призупинили. Однак, у 2023 році Держаудитслужба все ж вирішила перевірити обʼєм вже виконаних робіт і звернулася до управління, що їх замовило. Своєю чергою, замовник надіслав повідомлення виконавцю і генпідряднику робіт.

І вже у серпні представники капбудівництва і Держаудитслужби приїхали до школи для перевірки басейну, проте їх не пустила охорона. Причина відмови – відсутність вказівок від керівництва. Через час перевіряючи приїхали повторно і знов отримали відмову.
Наступного разу представників зустріла людина з “Стройінвесту”. Чоловік не представився, водночас повідомив, що не покаже басейн, бо немає вказівок від керівника фірми.

Впродовж всього часу представники капбудівництва намагалися звʼязатися з генпідрядником, однак той продовжував ігнорувати дзвінки. А згодом повідомив, що не знаходиться у Запоріжжі та не може вказати навіть орієнтовну дату приїзду. 

Чому підрядник ігнорує? 

Не зважаючи на відмову у допуску до самого басейну, спеціалісти управління частково провели обстеження робіт. Так, за попередніми результатами визначено, що роботи з улаштування спортивного майданчика і парковки не виконані, лише частково покладена плитка тощо. Водночас ці роботи включені в акт за яким УКБ вже заплатило гроші. 

І що тепер? 

У результаті, Управління звернулося у суд з позовом до фірми “Ск Стройінвест”, що є виконавцем робіт (з залученням генпідрядника). 

Суд позов задовольнити. Відтак “Ск Стройінвест” має впустити представників Управління і Держаудит служби у школу і показати басейн. 


Нагадаємо, фірма “Стройінвест” у Запоріжжі займається відбудовою двох багатоповерхівок  — Сталеварів,16 та Зестафонської,10. Кінцевою бенефіціаркою фірми є Наталія Лазарь, а керівником Сергій Гавриленко. Фірма в основному виконує підряди для Дніпропетровської області. Так, починаючи з 2016-го “Стройінвест” отримала замовлень на 7,53 млрд грн

Читайте також: Як має виглядати відбудований будинок по Зестафонській у Запоріжжі

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі