У Запоріжжі уклали договір на відбудову багатоповерхівки за 16 млн грн

Зображення завантажується

У Запоріжжі погодили відновлення ще одної багатоповерхівки по вулиці Камʼяногірській, 6. “Запорізький центр розслідувань” розповідає деталі подальшого процесу відновлення

Наприкінці жовтня Служба відновлення та розвитку інфраструктури підписала договір на відбудову Камʼяногірської, 6. На початку 2023-го під фундамент будинку прилетіла російська ракета. Деякі квартири згоріли вщент. Також переважна більшість залишилася без вікон, дверей, стіни й опори будинку “лопнули”. 

– “Тоді на наступний день (ред. після “прильоту”) одразу зробили вікна (ред.забили фанерою). Потім було окремо дві комісії – від міської ради і від обслуговуючого кооперативу “Надія”.  Ми подали їм заяви. І потім ще подали, через “Дію” на компенсацію – пригадав Роман, родина якого має тут квартиру.

Ще донедавна люди не знали, як відбуватиметься процес відновлення. Чоловік розповів, що коштом благодійних фондів у нього замінили вікна. Щоправда, зробили їх без відкосів і підвіконь. Однак, за його словами, вікна хороші. У менш постраждалих квартирах продовжують жити люди. Деякі вже самостійно зробили поверховий ремонт. Не так давно Роман відзнався, що має бути відновлення будинку разом з квартирами.

Наприкінці жовтня на цей будинок виділили майже 16 мільйонів гривень. Перш за все, цим коштом планують відновити: конструкції, замінити вікна й двері, зробити ремонт у пошкоджених квартирах. А також відновити мережі – опалення, водопостачання, електрику тощо. 

Затим зроблять ремонт та утеплення фасаду, цоколь та вимощення (спеціальний покрив уздовж будинку, що захищає фундамент).

За попереднім планом, всі роботи планують завершили наприкінці літа 2024-го. Спочатку це був липень, проте пізніше дату замінили до серпня. Основна частина витрат – понад 12,5 мільйона гривень виділять з держбюджету. Другу частину шукатимуть вже у наступному році.

Договір уклали з ТОВ “Міське Будівництво”, що зареєстровано у Києві. Власниками є Олександр Воловенко, а також Ілля та Андрій Д’яченко. У Запоріжжі до 2023-го фірма замовлень не отримувала. Наразі цей забудовник має відновити відразу три постраждалих будинки. Про інші розкажемо згодом. 

Нагадаємо, що раніше основним претендентом на закупівлю була фірма “БК “Консул” з Дніпра. Проте закупівлю скасували, через завищену ціну на будівельні матеріали. З “Міське Будівництво” місто змогло укласти договір на 7,1 мільйона гривень менше. 

Читайте також: У Запоріжжі погодили відбудову трьох будинків, що відкладали через завищені ціни

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
trackback
У Запоріжжі уклали договір на відбудову багатоповерхівки за 16 млн грн – Громадське Місце Запоріжжя
13.11.2023 12:57

[…] ДЖЕРЕЛО […]