Другий Крим: росіяни призначили “міністра культури” в окупованій частині Запорізької області

Зображення завантажується

Уродженець Мордовії, ексдепутат, кандидат від “Единая Россия” до Євпаторійської міськради , директор муніципальної установи “Малый Иерусалим” в Криму. Усе це про нового посадовця з культури і туризму в захопленій частині нашої області. 

У листопаді, російська окупаційна влада призначила нового “міністра культури, спорту та туризму” у нині окупованій частині Запорізькій області. Їм став росіяни Радік Ісякаєв. “Запорізький центр розслідувань” дослідив його біографію і розповідає хто він і що планує цей російський призначенець на узбережжі Азовського моря.

Робота “міністра” і план Росії


Росія стверджує, що має великі плани на окуповані території України. Зокрема, розвивати туристичний бізнес на захоплених курортах Запорізької області. Не втрачаючи часу, окупанти завозять своїх російських призначенців, влаштовують семінари і розробляють проєкти. Одним з таких росіян є новий “міністр культури і туризму” – Радік Ісякаєв. 

Приблизно через місяць після його призначення, Ісякаєв заявив, що наразі готує проєкт «Спортивна коса Федотова», який включає в себе забудову готелями, таборами і оздоровчими центрами берега Азовського моря поруч з Федотовою косою. Розробка ведеться за участю Мінспорту РФ та окупаційної влади Республіки Крим.

“Нам очень интересен опыт Республики Крым. Сейчас мы работаем по поручению руководства Запорожской области над созданием туристического кластера “Азовское побережье”. В будущем я уверен, это будет курорт мирового уровня”, – розказав Ісякаєв.

До цього, Радік Ісякаєв возив співробітників туристичної галузі із Запорізької області в інформаційний тур Кримом. Про що розповідали російські ЗМІ. Ось, наприклад, сюжет “Крим 24” в якому Ісякаєв виступає у ролі Міністра. 

Хто такий Радік Ісякаєв?

42-річний, Ісякаєв є уродженцем Мордовської Республіки. Виріс і навчався в селі Лямбирь. Зʼявлятися у публічному просторі почав у 2011-му, коли балотувався до Ради депутатів Лямбірського муніципального району. На той момент зазначав себе підприємцем. 

Пізніше, у 2016-му балотувався від “Единая Россия” до Державних Зборів Республіки. А от через три роки, у 2019-му, чоловік зʼявився у списках кандидатів на депутатське крісло вже в анексованому Криму. Тоді до Євпаторійської міської ради, знов ж таки від “Единая Россия”. Водночас на той момент, місцем роботи вказував Муніципальний заклад “Малий Єрусалим”, де обіймав посаду директора. “Малий Єрусалим” – це створена росіянами в Євпаторії в 2014-му установа, що окремо опікується однойменним туристичним маршрутом, який включає в себе низку історичних пам’яток міста.

Після призначення, Ісякаєв почав частіше зʼявлятися в інформаційному просторі і звітувати про свою роботу. Ось, наприклад, у жовтні 2019 на сторінці центру опублікували допис про привітання науковиці з Євпаторії. 

Ймовірно, що до приїзду на захоплені Росією території, Ісякаєв перебував у Саранску. Наприклад, на початку 2019-го він став героєм сюжету про затримання злочинця. За інформацією, російських журналістів він голоруч затримав злочинця та відібрав холодну зброю до приїзду поліції. У матеріалі додали, що чоловік займався вихованням молоді. Разом із жителями встановлював хокейну коробку та дитячі майданчики. А також, що він є експертом палати молодих законодавців при раді федерації та членом Правління регіональної національно-культурної автономії татар Мордовії «Якташлар» («Земляки»). 

Наразі, Ісякає раніше дописував на сторінці в Твіттер, а зараз веде “Вконтакті”, де розповідає про роботу в Запорізькій області, виставляє фото з українськими дітьми з окупованих територій тощо.

Читайте також: НАБУ не стало відкривати справу на Кальцева і 10 гектарів за заявою Дрозденка

Єдинорос з Челябінську очолив пропутінський “громадський рух” на окупованій Запоріжчині

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі