НАБУ не стало відкривати справу на Кальцева і 10 гектарів за заявою Дрозденка

Зображення завантажується

Суд не став примушувати НАБУ відкрити кримінальне провадження на Володимира Кальцева та інших посадовців за оборудки з землею. За даними судового реєстру, протягом листопада Офіс Генпрокурора, САП і НАБУ «перекидувались» заявою на Кальцева, але не стали порушувати провадження.

На початку листопада запорізький блогер і комерсант Дрозденко подав заяву на Володимира Кальцева, Романа Тарана і ще когось з колишніх заступників міського голови. У своїй заяві Дрозденко написав, що вони, перебуваючи у змові, спочатку надали в оренду без конкурсу земельну ділянку фірмі Кальцева. А потім, зловживаючи владою, після рішення міськради про виділення землі, відтермінували укладання договору оренди – щоб не сплачувати за оренду ділянки.

В НАБУ відмовили Дрозденку в відкритті провадження, вже вдруге – першу аналогічну заяву він подавав ще на початку 2022-го, до агресії РФ.  Обгрунтували це тим, що  «не наведено об`єктивних даних, що можуть свідчити про вчинення кримінальних корупційних правопорушень, віднесених до підслідності детективів НАБУ», отже саме НАБУ не має підстав порушувати провадження.

Суд  також став на сторону НАБУ, вказавши, що порушувати кримінальне провадження, де фігурує народний депутат, може тільки Генеральний прокурор. Сам Дрозденко каже, що одпочатку писав заяву на заступника Генпрокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. От тільки в САП «перекинули» його заяву не Генпрокурору, а в НАБУ, яке йому й відмовило.

Йдеться про ділянку площею в 10 гектарів, яка примикає до теріторії ЗОКБ, на виїзді з Космосу, де перетинаються траси до Оріхіва і Василівкі. З 2009го року цю землю орендувала фірма Кальцева «Болеслав». Коли по оренді накопичився чималий борг, то фірма відмовилась від оренди, і запорізька міськрада в 2018-му незабаром передала землю іншій фірмі Кальцева – «Терраінвестгруп». Але, як стало відомо незадовго до початку агресії РФ, саме договір оренди з фірмою не уклали, щоб вона не почала сплачувати по декілька мільйонів оренди на рік.

Зауважимо, що Володимир Кальцев був одним з 10 нардепів колишньої ОПЗЖ, які минулого тижня «докинули» владі голосів в парламентів, щоб ухвалити законопроект 5655, що майже повністю знищує контроль за забудовниками. Максим Дрозденко – відомий в Запоріжжі блогер і підприємець, котрий працює з комерційною нерухомістю. В нульових він активно брав участь в низці конфліктів за чисельні бізнеси, через що його неодноразово звинувачували в рейдерстві. За часів Януковича Дрозденко відсидів три роки в СІЗО за різними звинуваченнями, пов’язаними з цими конфліктами. З того часу він займається комерційною нерухомістю в менш конфліктному стилі, замість цього різними шляхами троллить владу – окремі установи, партії та депутатів, як от зараз Кальцева.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі