Запорізький гуртожиток страждає через дим від самовільно розміщеного котла

Зображення завантажується

В Запоріжжі мешканці гуртожитку в Шевченківському мікрорайоні страждають через їдкий дим, який підіймається з самовільно розміщеного поруч твердопаливного котла. Котел розташовано в хостелі на території колишнього заводу. Хостел, до речі, також розміщено самовільно

До Запорізького центру розслідувань звернулася мешканка Запоріжжя Світлана, яка розповіла, що поруч із її гуртожитком у хостелі власники розмістили твердопаливний котел для опалення. Все б нічого, але, навіть за наявності труби, він жахливо димить і приміщення, де розміщений котел, доводиться провітрювати, відкриваючи кватирку або двері. Саме тоді, коли хостел провітрює “котельню”, дим йде прямо до Світлани у вікно, а також до сусідів по стояку. А трапляється це постійно, бо потужної витяжки, яка б виводила дим подалі від житлових приміщень, немає. 

На відео можна побачити роботу котельні і дим, що підіймається у вікна

Жінка намагалася вирішити цю проблему самостійно, розмовляючи з керівниками хостела, але це не призвело до бажаного результату. 

Навпаки, після того як стара труба з листів металу прогоріла, вони зробили нову, можливо з чугуна, і через її вагу в гуртожитку почала відвалюватись штукатурка. 

До всього жінка страждає на хронічне захворювання легенів. 

Світлана писала у Державну екологічну інспекцію та ДУ “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” щодо забруднення атмосферного повітря та шкоди здоров’ю, яку приносить дим від котельні. Вона також писала до Державної інспекції архітектури і містобудування щодо законності розміщення хостела. Жінка зверталася і до Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради, а також до Міністерства охорони здоров’я і навіть в Державну податкову службу, і в Південно-східне міжрегіональне управління Державної служби з питань праці. А на додаток до цих відомств, ще надсилала запит на інспекцію приміщення хостела до Державної служби надзвичайних ситуацій в Запорізькій області

Із всіх вище перерахованих відомств, тільки декілька відповіли по суті. Інші або не вбачали загрози здоров’ю Світлани, або перенаправили запити на інші органи, або з початком повномасштабного вторгнення не мають права проводити перевірки. 

ДУ “Запорізький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України” 7го березня 2023 року провели моніторингові дослідження по вулиці Героїв 55ї бригади, 1 і виявили перевищення по фенолу в 1,3 раза вище гранично-допустимої концентрації. Результати досліджень і пропозицію вжити заходів вони направили до Держекоінспекції Південного округу та до Держпродспоживслужби у Запорізькій області. 

Державна податкова служба у Запорізькій області відповіла, що проводила перевірку хостела Houseroom у лютому цього року. За результатами складено акт і будуть застосовані до хостела штрафні санкції. 

Департамент архітектури та містобудування Запорізької міськради відповів, що за інформацією містобудівного кадастру, проєктна документація на розташування твердопаливної котельні за адресою вул. Героїв 55ї бригади,1 (будівля ДП “ЗАРЗ”), а також містобудівні умови на проєктування об’єкта не зареєстровані. Департамент ще в листопаді минулого року встановив факт функціонування хостела та влаштування котельної, які не введені в експлуатацію. Виявивши факт самочинного будівництва, посадовці  надіслали листа до Державної інспекції архітектури та містобудування України, яка здійснює контроль та нагляд за будівництвом.  

Управління з питань екологічної безпеки Запорізької міськради відповіли, що здійснять виїзд на місце із залученням правоохоронців та представниками райадміністрації по Шевченківському району. 

По факту маємо самочинний хостел з котельнею, яка не має відповідних дозвільних документів на функціонування, а також перевірку, за фактом якої виявлено перевищення небезпечних речовин в атмосферному повітрі.  

Якщо глянути на мапу Запоріжжя, то хостел позначений як “номера посуточно”. Має один відгук з оцінкою “3”. Якщо переглянути фотогалерею, то бачимо декілька спалень, кухню з двома електроплитами. Фото завантажені ще в 2017 році. Це дає підставу вважати, що хостел функціонував ще до початку повномасштабної війни.

На вікнах можна побачити решітки, що за умови функціонування твердопаливної котельної в приміщенні, може розцінюватися як порушення пожежної безпеки. 

На кадастровій карті ділянка не виділена. Однак за адресою ця територія належить до Державного підприємства “Запорізький автомобільний ремонтний завод”, директором є Дмитро Картамишев. Ще з 2018 року була порушена справа про банкрутство підприємства та застосована санація з метою запобігання банкрутства. 

На сьогодні ДП “ЗАРЗ” готується до продажу на сайті Фонду державного майна України. 

Світлана розповідає, що живе в гуртожитку з 1996 року, і підтверджує, що по сусідству знаходилась адміністративна будівля заводу “ЗАРЗ”. Після того, як відбулося скорочення, будівля почала пустувати. Столову якийсь час здавали в оренду булочникам, але щоб такого врізаного твердопаливного котла не було. 

Коли вони поїхали, то з адміністративної будівлі зробили хостел. Через борги перед тепломережами, їх відрізали від опалення. Тобто гуртожиток опалюється, а вони (будівля поруч – прим. авт) поставили котел. Після цього почало диміти. Минулого року горів димохід, ДСНС винесла припис, що треба прибрати недоліки. Тоді вони замінили трубу, неправильно її зварили, під прямим кутом, і через це у них часто задимляється приміщення, яке провітрюють, а дим валить у вікна мешканцям гуртожитку. 

Світлана також каже, що хостел належить Максиму Дрозденко. Як ми раніше писали, Максим Дрозденко – відомий в Запоріжжі блогер і підприємець, котрий працює з комерційною нерухомістю. В нульових він активно брав участь в низці конфліктів за чисельні бізнеси, через що його неодноразово звинувачували в рейдерстві. За часів Януковича Дрозденко відсидів три роки в СІЗО за різними звинуваченнями, пов’язаними з цими конфліктами.

Ми також вирішили звернутися за коментарем до нього. Максим відповів, що хостелу там немає, приміщення віддано благодійній організації для розміщення тимчасово переміщених осіб, а котельня має всі дозвільні документи і зараз не працює.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі