Запорізький департамент освіти уклав договір на укриття з завищеними цінами

Зображення завантажується

Попри розголос, департамент освіти уклав договір з завищеними цінами на матеріали для переоблаштування підвалу в укриття в 97-ій гімназії. Підписаний договір з підрядником був оприлюднений 5 грудня в системі Prozorro, повідомляє ЗЦР

Як ми писали минулого тижня, з ФОПом Дяченко вирішили укласти договір на 11,9 мільйона гривень на роботи з переоблаштування частини підвалу 97-ої гімназії під укриття. Приблизна площа підвалу, який будуть облаштовувати – 360-400 квадратних метрів. Це як підвал під двома під’їздами типової “панельки”, в під’їзді якої по шість квартир на кожному поверху. Або як невеличкий торгівельний зал у “Сільпо”.  

Тоді ми перевірили матеріали на великі суми від 100 тисяч гривень, на загальну суму у 2,75 мільйона, і в цій частині кошторису знайшли завищення на 1,74 мільйона. 

Так, сітка з квадратними комірцями і товщиною дроту 0,5 міліметра на різних сайтах коштує по 243 гривні за “квадрат”, і 230 гривень. Якщо порахувати ці 790 квадратних метрів по 300 гривень, то буде 237 тисяч, аж ніяк не 462. Отже, маємо завищення на 225 тисяч на цій позиції. 

Також, 17 тонн вирівнювальної суміші (або наливної підлоги) CN 178 по 54,42 гривні за кілограм, на загальну суму в 920,7 тисячі гривень. На сайті виробника“Церезіт” мішок на 25 кг коштує 630 гривень, або 25,2 гривні за кілограм.  Тому тут переплата теж вдвічі, на 390 тисяч гривень.

А повний перелік таких позицій і як ми їх рахували – читайте в нашому великому тексті.    

Отже, якщо підсумувати по всіх матеріалах, де ми встановили завищення. 

  • Дротова сітка – 225 тисяч
  • Вирівнювальна суміш ака наливна підлога – 413 тисяч
  • Шпаклівка – 390 тисяч
  • Акрилова фарба – 64 тисячі
  • Латексна фарба – 64 тисячі
  • Гідроакумулятор – 90 тисяч
  • Гелеві акумулятори – 114 тисяч
  • Джерело безперервного живлення – 100 тисяч
  • Сходовий підйомник – 280 тисяч.

Разом – 1,74 мільйона переплати, або на 14,6 відсотка від суми договору, у сумі на 2,75 мільйона, лише за тими позиціями вище 100 тисяч гривень, які можливо перевірити в інтернеті у відкритих джерелах. 

Але, попри розголос і обурення, договір з такими цінами все одно уклали, а не стали скасовувати. 

Що далі? 

Ми, як громадська організація, тримаємо цей договір на відстеженні на Порталі публічних коштів. Коли ми побачимо, що по ньому почнуться розрахунки з підрядником – то будемо запитувати акти виконаних робіт з фактичними цінами на матеріали, скільки за що сплатили з бюджету. І якщо побачимо завищення по тих позиціях, про які вже написали, чи по інших – це вже буде готова заява в поліцію.  

Читайте також: У Запоріжжі почнуть відновлення багатоповерхівки: етапи та вартість процесу

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі