Запорізька область витратила 3,7 мільйона гривень на печі буржуйки

Зображення завантажується

У період з жовтня по грудень 2022 року департаменти, управління та інші обласні структури замовили печі буржуйки на 3,7 мільйона гривень. Про це замовники прозвітували у Prozorro


З початком холодів і посилення проблеми з відсутністю електрики виріс запит не тільки на генератори й павербанки, але й на буржуйки – металеві пічки для обігріву і приготування їжі. Не виняток і Запорізька область, більша частина якої наразі тимчасово захоплена. Так, у період з жовтня по грудень обласні управління, департаменти, заклади та інші структури замовили буржуйок на понад 3,7 мільйона гривень. Ми проаналізували закупівлі і розповідаємо хто і скільки закупив печей у 2022-му.

Про що говорять цифри

За інформацією аналітиків DOZORRO Transparency International Ukraine на Запоріжжі закупили всього 549 одиниць на 3 689 930 гривень. Більшість договорів уклали у листопаді. 

Середня ціна за одну буржуйку склала 7 222 гривні по області. При цьому найдешевша піч коштувала 4 тисяч гривень, а найдорожча 15,1 тисячі гривень. Ціна залежить від різних характеристик товару, наприклад, матеріалів, розміру, наявність варильної панелі тощо. Саму модель більшість замовників не вказує, лише деякі додали опис і назву буржуйки або виробника. 

Хто найбільше замовив? 

Найбільше буржуйок замовив Департамент житлово-комунального господарства та будівництва Запорізької ОДА. Замовник уклав договір на 500 печей по 6 650 грн кожна, або на 3,3 мільйона гривень разом. У договорі зазначено, що це будуть чавунні побутові печі для опалення.  

Замовлення виконав підприємець Назар Загребельний. За інформацією модуля BI Prozorro це його перше замовлення в Prozorro.


Замовило буржуйки й Головне Управління Національної поліції в Запорізькій області. Мова йде про 30 печей по 6 590 грн кожна, або на 197 тисяч гривень загалом.  

Замовник уклав договір з фірмою “Волмарт ГРУП” з Дніпра. Компанія поставить печі до 3 кВт з варильною панеллю, українського виробника “Стальтіма”. У “Стальтіма” є офіційний сайт, на якому можна переглянути товари, зокрема і буржуйки, однак моделі з зазначеними в тендері характеристиками наразі не опубліковано.

Цікаво, що за інформацією з Bi Prozorro Управління НП неодноразово користувалося послугами фірми “Волмарт ГРУП”. Так, за 2022 рік загальна сума замовлень складає понад 2,1 мільйона гривень. Водночас серед замовлень подушки, ковдри, сковорідки, матраци та інші схожі товари. Впродовж року це управління було майже єдиним замовником фірми, окрім нього одне замовлення зробила прокуратура міста Дніпра. 

Наступним замовлення зробив виконком Токмакської міськради на 6 різних буржуйок – 4 печі по 15 100 гривень, та дві пічки з варильною поверхнею за 10,9 тисячі гривень кожна. Буржуйки відрізняються за характеристиками. Наприклад, лише у двох є варильні панелі. 

Виконком уклав договір з підприємцем Віталієм Пархановим. Наразі це найбільше замовлення підприємця за 2022 рік. Загалом чоловік займався поставкою печей і для замовників з інших областей.

Також уклало договір на 5 буржуйок й Головне управління Держслужби України з надзвичайних ситуацій. Одна піч коштувала замовнику у 6 701 грн, або 33 505 гривень за всі. Виконавець — фірма “Вікл ко лтд”. 

На менші суми уклали договір “Запорізький обласний спортивний ліцей”, Біленьківська сільрада, ЗДО “Дивосвіт”. Також найдешевше замовлення зробив  “Заводський районний фізкультурно-спортивний комплекс”, який підпорядковується міській раді. Комплекс замовив одну буржуйку за 4 тисячі грн. 

Читайте також: У Запоріжжі витратили понад 8,3 мільйона грн на модульні укриття

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі