У Запоріжжі витратили понад 8,3 мільйона грн на модульні укриття

Зображення завантажується

Наприкінці грудня у Запоріжжі почали встановлювати модульні укриття. На ці споруди з міського бюджету виділили 8,3 мільйона гривень. Скільки коштує одне укриття, на яку кількість людей розраховані та чим обладнанні, де вони розміщені й чи можуть ними скористатися містяни розповідаємо далі.  

У січні 2023-го, на сайті міської ради опублікували новину про те, що у місті зʼявляться модульні укриття – захисні споруди, де можуть перебувати до 15 людей. Міська влада вирішила встановити їх у парках та публічних місцях. Наприклад, у Центральному парку «Дубовий Гай», у парку Перемоги на території міського пляжу тощо. Кожне модульне укриття має містити теплі ковдри, лавки, запаси води. 

Джерело: сайт Запорізької міської ради

Модульні укриття: кількість та місце розташування

Комунальне підприємство “ЕЛУАШ” замовило 5 укриттів на 2,1 мільйона гривень, тобто по 420 тисяч грн за кожне. Спочатку підприємство уклало договір на 10 таких укриттів, проте згодом їхню кількість зменшили вдвічі додатковою угодою.  

За технічними характеристиками, модуль повинен бути виготовлений з залізобетону. Також укриття повинно містити не менше 2-х вентиляційних отворів та автономне освітлення у вигляді світлодіодних ламп. Гарантійний термін експлуатації – не менше 36 місяців.

За першим договором більшу частину модулів повинні були розмістити у Дніпровському районі міста. Після змін укриття залишили лише у Вознесенівському, Заводському та Олександрівському районах, на території шляхово-експлуатаційних дільниць. Також дві споруди розмістили на гідродільницях підприємства.

Комунальне підприємство “Титан” замовило 5 укриттів на 2,08 мільйона грн – три з заглибленням по 420 тисяч і 2 без за 410 тисяч грн. “Титан” також спочатку уклав угоду на 3,7 мільйона грн на 9 модулів, однак об’єм закупівель зменшили додатковою угодою. З плану прибрали укриття у Дніпровському, Заводському та Шевченківському районах міста. 

Усі модульні укриття планували у громадських місцях – парках, скверах. За оновленим договором модулі залишили у парках “Перемоги”, “Дубовий гай” та в ландшафтному парку вздовж Набережної автомагістралі. А також на Центральному пляжі та біля адмінбудівлі у Вознесенівського району. 

Комунальне підприємство “Запоріжміськсвітло” замовило 2 модульних укриття на 840 тисяч гривень. Їх встановили на території підприємства по вулиці Південне шосе,7. 

Комунальне ремонтно-будівельне підприємство “Зеленбуд” уклало угоду на 3,3 мільйона грн за 8 споруд. Проте “Зеленбуд” не опублікувало догорів, тому не відомо, де саме будуть розміщені укриття. 

Ще один тендер на 3,7 мільйона гривень скасували. Замовник концерн “Міські теплові мережі” аргументував це тим, що єдиний учасник, що прийшов на торги, не додав необхідні сертифікати. 

Усі комунальні підприємства замовили модульні укриття у фірми “Керуюча компанія Буд Сіті”. При цьому лише один замовник уклав прямий договір. Інші оголосили відкриті торги з особливостями, проте на них прийшов лише один учасник. 

“КК “Буд Сіті” зареєстрована на Євгенію Діденко у вересні 2020-го. Основним видом діяльності фірми є будівництво. За 2022-й рік “Буд Сіті” отримало замовлень на 9 мільйонів гривень, тобто левова частка цієї суми — саме за встановлення укриттів. Інші тендери пов’язані з аварійними ремонтами будинків.

Отже, у Запоріжжі встановили 20 укриттів за 8,3 мільйона гривень. Проте, слід зазначити, що частина з них знаходиться на закритій території комунальних підприємств. А тому потрапити туди можна тільки звернувшись до охоронців території комунальних підприємств. Принаймні так зазначає міська влада. 

Читайте також: У Запоріжжі клінічна лікарня витратила понад мільйон на рекламу

Матеріал підготовлено за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі