Запорізька депутатка Гурська балотується на окупованих територіях

Зображення завантажується

Депутатка Ніна Гурська, що була обрана до Запорізької облради на останніх місцевих виборах у 2020-му, тепер балотується на окупованих територіях Запорізької області від партії “Единой России”. Її кандидатуру, у списках партії з понад 700 осіб, виявили журналісти  

60-річна уродженка Харківській області, висунула свою кандидатуру на попереднє голосування, що відбулося наприкінці травня. Якщо жінка набере необхідну кількість голосів, то стане кандидаткою “Единой России” на так званих “виборах”, що пройдуть у Росії і на окупованих територіях 10 вересня 2023-го. 

Ніна Гурська хоче потрапити до “Камʼянко-Дніпровської окружної ради” або до “Законодавчого органу”. Вона висунула свою кандидатуру відразу до двох фейкових владних органів.

До цього, жінка була депутаткою Запорізької міської ради від 2015-го. Представляла партію “Опозиційний Блок”, що нині заборонена за свої проросійські погляди. 

Надалі, Гурська була обрана від “Партія Володимира Буряка “Єднання” у 2020 році до облради. У 2021-му жінка очолила школу-інтернат у міста Кам’янка-Дніпровська. Тобто зараз мала виконувати свої обовʼязки депутатки у Запоріжжі, а також піклуватися про долю дітей школи-інтернату.

Однак, після окупації, Гурська не проявляла свою очевидно проросійську позицію і не зʼявлялася у публічному просторі. І тільки на початку 2023-го, Запорізька обласна прокуратура повідомила Гурській про підозру у колабораційній діяльності. 

Згідно з матеріалами підозри, по-перше, жінка організувала та відправила вчителів школи-інтернату на курси підвищення кваліфікації у Євпаторії. Місто нині анексованого Криму. Ці курси були потрібні, щоб вчителі викладали за стандартами російської освіти.

По-друге, Гурська, як директорка займалася забезпеченням дітей російськими підручниками. Мова йде про школярів від 5 до 8 класів. Для них завезли книги з географії, алгебри, математики, літератури тощо. 

По-третє, саме жінка змінила форму оцінювання школярів на 5 бальну систему, замість української 12-бальної. 

Однак, Гурська не зупинилася і хоче впливати не тільки на систему освіти, але й вирішувати інші питання, тому балотується на виборах.

Підготовче судове засідання за обвинувальним актом Гурської назначено вже на липень у залі Орджонікідзевського районного суду Запоріжжя. На ньому мають розглянути діяльність жінки, як директорки. 

Водночас Запорізька обласна рада прийняла рішення про відкликання депутатки Гурської за народною ініціативою, щоб її місце мій зайняти наступний у списку народний обранець. Гурську змогли відкликати з депутатів, на відміну від Євгена Балицького, тому що партія, від якої її обрали, лишилась в Запоріжжі і не є забороненою, а її керівник знаходиться на підконтрольних територіях. Відтак, керівні органи партії “Єднання” зібрались і змогли запустити по Гурській процес виключення з депутатів. 

Детальніше про те, як партії можуть відкликати своїх депутатів, аби замінити їх на лояльніших, ви можете прочитати в нашій статті “Вигнати депутата: дуже легко для партії і дуже важко для громади”

———————————————————

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: Очільник окупаційного відділу охорони здоров’я Бердянська отримав 10 років заочно

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі