Очільник окупаційного відділу охорони здоров’я Бердянська отримав 10 років заочно

Зображення завантажується

Суд визнав мешканця Бердянська винним у добровільному зайнятті посади в окупаційних органах влади та призначив покарання у вигляді 10 років позбавлення волі. Про це стало відомо з вироку Жовтневого районного суду Запоріжжя від 12 червня

За інформацією Харківського антикорупційного центру, мова йде про Миколу Миколайовича Мірошніченка.

Також вироком суду Мірошниченку заборонили протягом 15 років обіймати посади в органах влади та конфіскували майно.

Мірошниченко уродженець Казахстану, але має українське громадянство. До повномасштабного вторгнення РФ працював у Бердянську педіатром. За повідомленням Запорізької ОВА, він нібито займався евакуацією людей із зони АТО/ООС.

Як ідеться у вироку, у березні 2022 року обвинувачений добровільно обійняв посаду в.о. начальника відділу охорони здоров`я мерії Бердянська.

За даними слідства Мірошниченко у розмові з лікарем Бердянської міськлікарні підтвердив, що планує очолити сферу медицини міста, оскільки окупаційна влада РФ «тут на довго».

Відомо, що 25 квітня 2022 року обвинувачений разом з одним із медиків та представниками окупантів провів у Бердянській міськлікарні нараду. Він представився медикам як очільник відділу охорони здоров’я міста та запропонував співпрацю з окупаційною адміністрацією.

Мірошниченко своїм наказом зобов’язав призначеного окупантами очільника Бердянської міськлікарні виконати низку завдань, серед яких було облаштування відділення на випадок екстрених ситуацій для військовослужбовців РФ.

У липні 2022 року Мірошниченко з виконуючого обов’язки став уже начальником відділу охорони здоров’я Бердянська та продовжував працювати з окупантами.   

Після замаху на Артема Бардіна, окупаційного коменданта Бердянська, Мірошниченко давав інтерв’ю пропагандистському ресурсу «РИА Новости» про його стан здоров’я.

Серед доказів, які слідство надало суду, були документи, що підписував чи мав розглядати Мірошниченко у статусі очільника окупаційного органу влади. Зокрема, так зване «Ходатайство» до директора департаменту охорони здоров’я Запорізької ВЦА щодо сприяння у придбанні апарата МРТ, дані про вартість якого взяті з російського сайту.

Також у справі допитали трьох свідків з-поміж мешканців Бердянська та працівників міської лікарні. Вони підтвердили, що Мірошниченко в окупації працює керівником відділу охорони здоров’я Бердянська.

Так, один зі свідків розповів, що обвинувачений обговорював кадрові питання в лікарні. За його вказівкою з Бердянська не випускали машини швидкої допомоги для перевезення важкохворих до Запоріжжя.

Інший свідок повідомив, що Мірошниченко неодноразово погрожував йому за волонтерство та активну громадську позицію, обіцяв викликати російських військових або представника ФСБ. Говорив, «що розмова буде відбуватись в іншому місці», забороняв роздавати хворим ліки, забирав машини швидкої допомоги та передавав їх для власного використання. 

Ще одна працівниця лікарні засвідчила, що обвинувачений наказав їй зняти з дверей головного лікаря табличку з прізвищем посадовця, який відмовився співпрацювати з окупантами. Вона цей наказ не виконала. Зі слів жінки, за керівництва Мірошниченка деяких тяжкохворих пацієнтів не випускали до Запоріжжя, натомість пропонували їхати до анексованого Криму.

Судовий розгляд проходив за процедурою спеціального судового провадження, тобто за відсутністю обвинуваченого. Він перебуває на тимчасово окупованій території України. Повістки до суду Мірошниченко проігнорував. Його інтереси представляв адвокат, забезпечений державою.

Захисник зазначав, що обвинуваченого не допитали і його позиція стосовно звинувачень не відома. З його слів, наявними доказами не доведено, що Мірошниченко обійняв посаду добровільно. Тому просив суд про виправдувальний вирок.  

У підсумку суд визнав Мірошниченка винним у скоєнні правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 111-1 ККУ (Колабораційна діяльність: зайняття посади в окупаційних органах влади). Суд присудив 10 років позбавлення волі із конфіскацією майна. Це найвища міра покарання, передбачена санкцією статті. Також на 15 років Мірошниченку заборонено працювати в органах влади. Відбувати покарання він буде після затримання. На вирок протягом 30 днів може бути подана апеляційна скарга. 

Анастасія Зубова

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: У Запоріжжі обстріляну багатоповерхівку на Сталеварів відбудує фірма з “підозрою”

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Алекс
Гість
Алекс
01.08.2023 16:05

Наши суды поражают своей тупостью и некомпетентностью. А следователь от СБУ который вел дело видать купил свою должность за пару гусей. Мирошниченко знаю-он не являлся и не является гражданином Украины. Он гражданин Рашки. Более двадцати лет он проживал и работал в Бердянске нелегально-и никого из ответственных лиц миграционной службы это не волновало. Следовательно обвинить его в коллаборационизме его не возможно-он не гражданин страны против которой развил деятельность после оккупации. Вывод-решение суда не имеет законной силы из-за некомпетентности следователя который вел это дело и лени судьи, которая даже не удосужилась проверить гражданство подозреваемого, хотя ей должны были предоставить скан его паспорта и ИНН