За чотири запити запорізька влада так і не змогла відповісти, де точно труїть комарів

Зображення завантажується

У Запоріжжі потруять комарів за 380 тисяч гривень з бюджету. Щоправда, дуже вибірково, а щоб дізнатися місця труєння, треба відправити 4 запити. Спойлер – у підсумку точної інформації вам не дадуть.

«Запорізький центр розслідувань” впродовж тривалого часу намагався зʼясувати, де саме і за якою логікою проведуть обробку, і розповідає, яка існує проблема з доступом до інформації 

На початку квітня Департамент муніципального управління ЗМР уклав договір на обробку водоймищ від личинок комарів. Така послуга вартує 380 тисяч гривень за 181 га. У договорі зазначено, що цим коштом оброблять території водойм у 7 районах міста. 

Здавалося б, все просто й зрозуміло, однак є нюанс. У деяких районах інформація дається досить загально – балка Робоча, Соловʼїний гай тощо. Такі місця зазначені тільки за назвою і немає інформації, скільки гектарів охопить така обробка. Розмір території вказується тільки загально по всіх обʼєктах району, а не по кожному окремо.

Водночас в інших районах зазначені конкретні вулиці, але не має уточнень, який відрізок має бути оброблений. Простіше кажучи, не зрозуміло, де буде точка «А», з якої почнуть обробку, а де точка «Б», у якій роботи завершать. 

Окреме питання викликав у нас і вибір водойм. Адже поруч з деякими з річок є й ставки, яких комахи теж не оминули. Якщо мунуправління обробляє річки, то чому не робить те ж зі ставками?

Спочатку ми вирішили, що список у цій закупівлі неповний і є інші замовники, які охоплять ставки. Для того, щоб зʼясувати це питання, довелося відправити безліч запитів до різних відповідних інстанції. Про це ми розповідали у попередній публікації. Зрештою ми дізналися, що перелік територій для труєння зазначений тільки у закупівлі, іншого немає. 

Висновки

Отже, що ми маємо у результаті. По-перше, труєння комах відбувається вибірково. Принаймні, саме такі висновки можна зробити, подивившись на карту.
По-друге, щоб отримати конкретну інформацію, треба відправити мінімум 4 запити, а потім ще й подзвонити. Зрештою, вас відправлять все до тієї ж закупівлі, з якої все й почалося. Однак інформація у ній залишається загальною. 

Відтак незрозуміло, як оцінити не тільки ефективність таких робіт, але й загалом чи виконувалися вони. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі