Як змінився запорізький будинок за півтора року — фоторепортаж відбудови

Зображення завантажується

У прифронтовому Запоріжжі життя триває попри все. Одна з ознак цього — відновлення постраждалих від російських обстрілів будинків. Журналістки “Запорізького центру розслідувань” продовжують відстежувати, як вони змінюються. Сьогодні показуємо будинок по вул. Незалежної України, 80/ вул. Якова Новицького, 3

Авторка: Вероніка Хорольська

Дві частини одного будинку стоять поодиноко на відстані. Залишки цегляної стіни по краях, наче бахрома. Водночас по обидва боки “діри” залишилися вцілілі квартири. І поки у цих квартирах триває повсякденне життя, за стінкою група чоловіків працюють над тим, щоб ці дві окремі частини знов стали одним цілим. 

Два робітники у яскравих жилетах розводять огорожу. На територію заїжджає перша помаранчева машина з написом “Будсервис”. Зараз вона паркується поблизу деревʼяних укріплень, що стримують фундамент. 

Авторка: Вероніка Хорольська

Машина не глушить мотор. Починається подача суміші, яку розподіляють робітники. Чоловік у чорному спортивному костюмі спостерігає за роботою. На другому поверсі, де частково вціліли стіни й підлога, ходить чоловік теж у чорному. Роботи тривають.

Авторка: Вероніка Хорольська

За 4 місяці робіт тут огородили будівельний майданчик, почали монтажні та демонтажні роботи, почали відновлювати перегородки. Якщо подивитися у договір, то у найближчий період заплановано відновити мережі (вода та електрика), відновлять цегляні перегородки, встановлять вікна й двері, почати роботи у вхідній групі 2-го підʼїзду тощо. 

Джерело: 1 фото офіційний телеграм канал Анатолія Куртєва. 2 фото авторка – Вероніка Хорольська. Дизайн: Юлія Савчук.

Хронологія подій

10 жовтня 2022-го, росіяни обстріляли будинок на вул. Незалежної України,80/ вул.Якова Новицького. Внаслідок атаки зруйновано цілий під’їзд багатоповерхівки. Станом на 6 годину ранку був один загиблий, а ще 5 людей постраждало. Зокрема, дитина, у якої порізи від уламків скла.

11 жовтня кількість загиблих збільшилася до п’яти. Цієї ночі рятувальники дістали з-під завалів ще трьох загиблих людей.

14 жовтня ДСНС, міської аварійно-рятувальної служби та комунальники розбирали завали, демонтують пошкоджені елементи, прибирають будівельне сміття. 

Джерело: телеграм канал Анатолія Куртєва

У березні 2023-го, провели роботи з «консервації» будинку — облаштували деревʼяні каркаси, які надалі обтягують плівкою. 

Наприкінці травня 2023 року депутати міської ради проголосували за те, що будинок треба відбудувати.

Коли чекати на завершення робіт?

У жовтні 2023 з другої спроби Служба відновлення та розвитку інфраструктури уклала договори на ремонт цієї багатоповерхівки. Нагадаємо, що відбудова коштуватиме 172,3 мільйона гривень. 

Завершити відбудову планують вже у листопаді 2025 року. У цей час мають провести три черги робіт. Так, перший розпочався у листопаді 2023 року. Спочатку роботи деталізували помісячно, однак згодом у договір внесли зміни. Згідно з ними тепер є окремі періоди для робіт кожної з черг, проте роботи не розділені на місці. Ремонт самих квартир закладений у другу чергу — з червня 2024 по травень 2025 року. 

Читайте також: Як змінився запорізький будинок за рік — фоторепортаж відбудови

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі