Як просувається відбудова запорізького будинку – фото з будмайданчика

Зображення завантажується

У Запоріжжі стартував 9 місяць від початку ремонту будинку по Кияшка, 22. “Запорізький центр розслідувань” побував на будівельному майданчику і показує, що змінилося за ці місяці, а також розповідає, коли жильці отримають ключі від квартир  

Кияшка, 22. Фото Вероніки Хорольської

Сьогодні на будівництві тихо. На мить здається, що робітників тут нема, проте у щілинки паркану бачимо відблиски помаранчевих жилетів, кількох працівників. Зараз вони виконують роботи на нижньому поверсі. Хоч ми побачили лише кілька чоловіків, за словами забудовника, їх на майданчику близько 30 осіб.

Кияшка, 22. Фото Вероніки Хорольської

У будинку вже повністю замінили вікна й балкони, відремонтували дах і відновили стіни. Пошкодження від прильоту заклали помаранчевою цеглою. Поки будинок не почали утеплювати й проводити зовнішні роботи, ще можна побачити цей “російський слід”. Невдовзі він сховається за оздобленням, однак навічно залишиться видимим для запоріжців. 

Кияшка, 22. Фото Вероніки Хорольської

Окрім зовнішніх робіт завершили й деякі внутрішні – поклали кахль, пошпаклювали стіни і провели підготовчі роботи для подальшого ремонту. За словами представників влади до процесу відновлення залучають і мешканців.

Зараз узгоджують колір і форму дверей з мешканцями будинку, щоб підібрати найкращі для них варіант

Віктор Гординський, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради

У квітні будуть клеїти шпалери, а також ремонтують приміщення ЦНАПу, що був розташований на першому поверсі.

Коли мешканці зможуть повернутися у квартири

У травні департамент з управління житлово-комунальним господарством уклав договір з фірмою “Статусбудінжиніринг”. 

День обстрілу будинку по вулиці Кияшка, 22. Джерело: Анатолій Куртєв

Вже в червні почалися роботи з відновлення будинку, що відбудеться у три черги. Помісячно план робіт не деталізований, проте заверши ремонт планують 31 грудня 2024 року. 

знімок екрану з договору по Кияшка,22

Хронологія подій

Будинок по Кияшка, 22 постраждав вночі 24 вересня 2022 внаслідок нічних обстрілів. Через “приліт” в пʼятиповерхівці сталася пожежа. Вогонь було ліквідовано. Ту ніч, мешканці будинку, яким пощастило вціліти провели у комунальному автобусі, що став пунктом обігріву. Постраждало 9 людей. Одна жінка загинула. 

25 вересня комунальні служби продовжують ліквідацію наслідків ворожих обстрілів. Прибирали уламки, закривали фанерою вікна, розбирали завали, що залишилися від домівок людей. 

29 вересня стало зрозуміло, що ушкодження значні. Фахівці науково-дослідного інституту будівельних конструкцій  почали складати висновки щодо можливості відбудови. 

У квітні 2023 року  депутати підтримали рішення про виділення коштів на початок відбудови житла по Кияшка, 22. 

Читайте також: Як буде виглядати відбудований після обстрілу будинок у Запоріжжі 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі