Як буде виглядати відбудований після обстрілу будинок у Запоріжжі 

Зображення завантажується


Проєкт відбудови – це не тільки про візуальну складову, але й про конкретний план реконструкції. Згідно з ним забудовник має проводити ремонт, дотримуючись розробленої стратегії. Це гарантує якість виконання робіт і безпечність. “Запорізький центр розслідувань” показує, як має виглядати будинок по вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3

Будинок вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3, фото: Вероніка Хорольська

У листопаді 2023 року розпочалися роботи з відновлення будинку, що розташований між зупинками громадського транспорту “ТЦ Україна” та “Площа Фестивальна”. Так, на сьогодні виконують цегляну кладку стін та монтаж плит перекриття цокольного, 1-го і 2-го поверхів. Водночас продовжують викладати й стіни 3-го поверху, що у зруйнованій частині будинку. Частина робітників займається демонтажем та електромонтажними роботами у квартирах 1, 2, 4, 5 під’їздів. 

Будинок вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3, фото: Вероніка Хорольська

Близько місяця тому журналістки ЗЦР побували на будівельному майданчику й показали процес, що триватиме до листопада 2025 року. Сьогодні ж ми більш детально вирішили зупинитися на тому, як має виглядати будинок по завершенню цих робіт. 

На наступному зображенні макет будинку по вул. Незалежної України, 80/вул. Якова Новицького, 3. Саме так він має виглядати після закінчення капітального ремонту. 

Подібні зображення ви можете бачити й на будівельних парканах, якими огороджено інші будівельні майданчики навколо будинків, що відновлюють. Ми часто не звертаємо на них увагу, хоча це важливо.

Чому це важливо?

Візуалізований проєкт відбудови – це відображення планів забудовника, від яких він не має відхилятися. Зокрема, на кожному обʼєкті будівництва ви можете побачити “паспорт”, де зазначено строки, назву забудовника, макет. Це можливість швидко й доступно отримати інформацію, не вдаючись у терміни і десятки сторінок документації. 

Один з прикладів, чому це важливо, можна прослідкувати у ситуації з Зестафонською,10. Після того, як завершення робіт двічі перенесли, на будівництві прибрали “паспорт”. Наші журналісти поспілкувалися з мешканцями й дізналися, що проведений ремонт не відповідає обіцянкам і проєкту. 

Зокрема, мешканці скаржаться на маленькі балкони, що є не дуже функціональними, хоча людям обіцяли зовсім інші. В будинку 151 по Соборному зараз теж незадоволені балконами – на ескізах їм показували зовсім інші, ніж ті невеличкі з білого пластику, що роблять зараз. 

Читайте також: Як змінився запорізький будинок за півтора року — фоторепортаж відбудови

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі