В Запоріжжі почнуть здавати в оренду землю через Прозорро.Продажі

Зображення завантажується

В Запоріжжі земельні ділянки для орендарів і покупців будуть виставляти на онлайн-аукціон Прозорро.Продажі. Інформацію про це передає “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на сайт міськради. 

Наприкінці грудня 2021 року Запорізька міська рада прийняла рішення з організації земельних торгів. На них планують продати права на оренду комунальних ділянок, через майданчик Прозорро.Продажі. 

Як це працює?

“Прозорро.Продажі” – це система для проведення онлайн-аукціонів, який допомагає реалізувати лот за найвигіднішою ціною і умовами. Систему створили для підвищення “прозорості”, щоб кожен громадянин міг дізнатися, що, як і за скільки держава продає. Лотом може стати будь-яке майно: від старих велосипедів чи макулатури до земельних ділянок або комунальних приміщень. 

Як воно було раніше?

Аукціон на продаж права оренди відбувається в офлайні – з молотком, підняттям табличок на наступний крок ціни, і таке інше. Зазвичай, аукціони проводяться в біржі “Гілея” неподалік від мерії. 

Чому це важливо? 

По-перше, “Прозорро.Продажі” допомагають збільшити надходження до бюджету. Система онлайн-аукціону дає можливість обрати найвигіднішу за ціною і умовами пропозицію. 

По-друге, майданчик мінімізує корупційну складову, допоможе підприємцям з легкістю шукати та купувати землі, реалізувати свої бізнес-ідеї, а отже розвивати місто, робити його кращим і комфортнішим.

По-третє, завдяки “Прозорро.Продажі” можна просувати об’єкти, які є менш привабливими для бізнесу, але можуть приносити користь. Наприклад, раніше ми розповідали про успішні кейси невеликих міст і сіл.  

Нагадаємо, що передача землі без конкурсу є одним з головних порушень в Запоріжжі. Зазвичай, в таких випадках лобіювалися інтереси “близьких” до влади людей. І, як результат бюджет втрачав гроші, а місто можливість розвиватися. 

Онлайн-аукціони – це не панацея, однак можливість зменшити ризики і поповнити міський бюджет на вигіднішу суму. 

Для прикладу, за інформацією наших колег з Економічної правди за цей рік у Прозорро.Продажі вже оголошено понад чотири тисячі аукціонів більше, ніж на 4 мільярди гривень. 

Також читайте: Чи справді у Василівці потрібен ЦНАП – посадовцям вже вдруге скасували рішення про відхилення «не того» учасника

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі