Новини Усі пости Новини

Чи справді у Василівці потрібен ЦНАП – посадовцям вже вдруге скасували рішення про відхилення «не того» учасника

30 Грудня 2021

Антимонопольний комітет вже вдруге скасував рішення тендерного комітету Василівської міськради, які відхилили тендерну пропозицію ТОВ «Магістральбудмонтаж» на конкурсі з будівництва Центра надання адміністративних послуг. Як повідомляє Запорізький центр розслідувань», повний текст рішення АМКУ був оприлюднений 28 грудня на Prozorro, на сторінці закупівлі.

На початку грудня відбувся «другий раунд» тендеру – його провели заново. І тепер відхилили пропозиції усіх трьох фірм. І «Мелсіті», яких спочатку визнали переможцями – вони не додали до пакету документів банківську гарантію. І «Акві-буд» – вони додали не ті документи до розрахунку ціни. І «Магістральбудмонтаж», які запропонували на три мільйони менше, ніж «Мелсіті», і через скаргу яких перший тендер і скасували. А цього разу їх відхилили, бо вони порахували свої загальновиробничі витрати не розрахунково-аналітичним методом, а за усередненими показниками. А також тому, що локальний кошторис на закупівлю меблів був оформлений некоректно.

Після цього «Магістральбудмонтаж» знову оскаржила  таке рішення, і 22 грудня Адмінколегія з публічних закупівель при Антимонопольному комітеті прийняла рішення на їхню користь. 28 грудня це рішення, з аргументацією сторін, було оприлюднене повністю.

Фірма вважала, що в тендерній документації з вимогами до учасників не було прямої вимоги рахувати вартість будівництва за розрахунково-аналітичним методом – а просто стояла вимога дотримуватись при розрахунку вимог ДСТУ Б.Д.1.1-3:2013. Це такий великий і складний держстандарт з обчислення вартості будівельних і робіт. І вони порахували за усередненими показниками, тому що держстандарт дозволяє рахувати обома шляхами – і за усередненими показниками, і розрахунково-аналітичним методом. 

Колегія після цього розглянула пакет документів від «Магістральбудмонтаж», звірилась з держстандартом і вирішила, що фірма нічого не порушила, порахувавши таким чином свої витрати. Відповідно, рішення тендерного комітету Василівської міськради про відхилення пропозиції «Магістральбудмонтаж» скасували – вже вдруге.

Нагадаємо, що вже більше двох місяців тривають оскарження та суперечки щодо тендеру на будівництво ЦНАПу, ціна на нього від різних учасників коливається в діапазоні 46,5-43 мільйони гривень. Першого разу пропозицію ТОВ «Магістральбудмонтаж» відхилили через те, що  вони замість бульдозера в переліку необхідної для будівництва техніки  вказали трактор з бульдозерним ковшом. Про інших учасників та публічний скандал читайте в нашій статті щодо попереднього «раунду» історії

Що буде далі – є два варіанти.

Якщо посадовцям важливіше, щоб підряд отримала фірма «Мелсіті», яку вони визнали переможцем спочатку, то вони можуть скасувати цей тендер і оголосити новий з початком нового 2022-го року. Це затягне процес приблизно на півроку – зважаючи на новий раунд оскаржень і перевірок. «Магістральбудмонтаж» може піти в суд і там вже вимагати укласти з ними угоду в примусовому порядку, аби  завершити багатостраждальний тендер, з економією бюджетних коштів у 3,2 мільйони гривень.

Якщо посадовцям важливіше, щоб будівництво нарешті почалось, то вони у підсумку визнають перемогу «Магістральбудмонтаж», як єдину, у якої документи в порядку. Адже АМКУ ухвалив вже вдруге, що в документації фірми помилок немає, а документи двох інших, «Мелсіті» й «Акві-буд» були відхилені тендерною комісією.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі