Чи справді у Василівці потрібен ЦНАП – посадовцям вже вдруге скасували рішення про відхилення «не того» учасника

Зображення завантажується

Антимонопольний комітет вже вдруге скасував рішення тендерного комітету Василівської міськради, які відхилили тендерну пропозицію ТОВ «Магістральбудмонтаж» на конкурсі з будівництва Центра надання адміністративних послуг. Як повідомляє Запорізький центр розслідувань», повний текст рішення АМКУ був оприлюднений 28 грудня на Prozorro, на сторінці закупівлі.

На початку грудня відбувся «другий раунд» тендеру – його провели заново. І тепер відхилили пропозиції усіх трьох фірм. І «Мелсіті», яких спочатку визнали переможцями – вони не додали до пакету документів банківську гарантію. І «Акві-буд» – вони додали не ті документи до розрахунку ціни. І «Магістральбудмонтаж», які запропонували на три мільйони менше, ніж «Мелсіті», і через скаргу яких перший тендер і скасували. А цього разу їх відхилили, бо вони порахували свої загальновиробничі витрати не розрахунково-аналітичним методом, а за усередненими показниками. А також тому, що локальний кошторис на закупівлю меблів був оформлений некоректно.

Після цього «Магістральбудмонтаж» знову оскаржила  таке рішення, і 22 грудня Адмінколегія з публічних закупівель при Антимонопольному комітеті прийняла рішення на їхню користь. 28 грудня це рішення, з аргументацією сторін, було оприлюднене повністю.

Фірма вважала, що в тендерній документації з вимогами до учасників не було прямої вимоги рахувати вартість будівництва за розрахунково-аналітичним методом – а просто стояла вимога дотримуватись при розрахунку вимог ДСТУ Б.Д.1.1-3:2013. Це такий великий і складний держстандарт з обчислення вартості будівельних і робіт. І вони порахували за усередненими показниками, тому що держстандарт дозволяє рахувати обома шляхами – і за усередненими показниками, і розрахунково-аналітичним методом. 

Колегія після цього розглянула пакет документів від «Магістральбудмонтаж», звірилась з держстандартом і вирішила, що фірма нічого не порушила, порахувавши таким чином свої витрати. Відповідно, рішення тендерного комітету Василівської міськради про відхилення пропозиції «Магістральбудмонтаж» скасували – вже вдруге.

Нагадаємо, що вже більше двох місяців тривають оскарження та суперечки щодо тендеру на будівництво ЦНАПу, ціна на нього від різних учасників коливається в діапазоні 46,5-43 мільйони гривень. Першого разу пропозицію ТОВ «Магістральбудмонтаж» відхилили через те, що  вони замість бульдозера в переліку необхідної для будівництва техніки  вказали трактор з бульдозерним ковшом. Про інших учасників та публічний скандал читайте в нашій статті щодо попереднього «раунду» історії

Що буде далі – є два варіанти.

Якщо посадовцям важливіше, щоб підряд отримала фірма «Мелсіті», яку вони визнали переможцем спочатку, то вони можуть скасувати цей тендер і оголосити новий з початком нового 2022-го року. Це затягне процес приблизно на півроку – зважаючи на новий раунд оскаржень і перевірок. «Магістральбудмонтаж» може піти в суд і там вже вимагати укласти з ними угоду в примусовому порядку, аби  завершити багатостраждальний тендер, з економією бюджетних коштів у 3,2 мільйони гривень.

Якщо посадовцям важливіше, щоб будівництво нарешті почалось, то вони у підсумку визнають перемогу «Магістральбудмонтаж», як єдину, у якої документи в порядку. Адже АМКУ ухвалив вже вдруге, що в документації фірми помилок немає, а документи двох інших, «Мелсіті» й «Акві-буд» були відхилені тендерною комісією.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі