В Запоріжжі планують чистити річку Сагайдачку, не виділивши на це грошей

Зображення завантажується

В Запоріжжі збираються чистити річку Сагайдачку і для цього розпочали проходити процедуру “Оцінки впливу на довкілля”. Однак гроші на розробку звіту виділили, а от на самі роботи ні. І можливо, як це траплялось раніше, так і не виділять, тому цей звіт просто відправиться “в стіл”. Про це повідомляє “Запорізький центр розслідувань” з посиланням на Реєстр “ОВД”

В Єдиному реєстрі з оцінки впливу на довкілля, 21 липня, було оприлюднення Повідомлення про планову діяльність щодо розчистки русла річки Сагайдачки. Вона протікає на лівому березі Запоріжжя в Дніпровському районі.

Згідно повідомлення, планується розчистка ділянки русла від водопропускної споруди під дорогою по вул. Скельна до річки Дніпро з влаштуванням водопропускної споруди в гирловій ділянці русла.

Послуги з розробки Звіту з ОВД надає фірма “Науково-виробничий центр “Запоріжгідропроект”. Цю фірму обрали через спрощену допорогову закупівлю ще у травні цього року КП “Управління капітального будівництва”. Воно є розпорядником коштів, що виділили за рахунок екологічних надходжень. Витратили на це 195 тисяч гривень.

Всього з бюджету на “Розчистку ділянки русла р.Сагайдачки” виділили на 2021 рік – 247 тисяч гривень, а на 2022-2023 не виділили нічого. 

195 тисяч з цих 247 вже витратили на розробку Звіту з ОВД, що “Запоріжгідропроект”, згідно договору, зобов’язується виконати до 31 грудня цього року. 

Однак через те, що на роботи по розчистці річки грошей так і не виділили, то є побоювання, що цей звіт просто відправиться “в стіл”. Подібне було з Балкою Сухою.

У 2017 році виділяли гроші на розробку проекту з розчистки Балки Сухої, а на саму розчистку так і не виділили, тому через декілька років, а саме в 2020, КП “УКБ” довелося проводити новий тендер на проект і Звіт з ОВД.

Це обумовлено природними змінами. Тому той проект, який був би актуальний зараз, губить свою актуальність вже через кілька років. Якщо простими словами, то за декілька років русло Сагайдачки замулюється ще більше, а це вже інші показники, а значить і проект треба буде робити інший, і Звіт з ОВД, і знову проходити процедуру, а для цього потрібні кошти.  

Тобто без закладених грошей на розчистку на наступні роки, а це не один мільйон гривень, є ризики, що цей Звіт з ОВД стане даремною тратою коштів.

Читайте також: Речушки Запорожья: надо “лечить”, но пока не знают как

Речушки Запорожья: программа есть, результата нет (часть 2)

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі