В Запоріжжі громадян кличуть на суд з фірмою Кальцева по землі під сквером Тарасова (Яланського)

Зображення завантажується

05 березня о 15.00 відбудеться чергове засідання у справі з повернення землі під сквером Тарасова (раніше Яланського), між ТЦ Україна та цирком. Активістка Ольга Сладкова, яка є позивачем у цій справі, закликає усіх небайдужих прийти на суд з фірмою Володимира Кальцева “Ленд Дівелопмент” і підтримати інтереси громади. При собі треба мати паспорт або водійські права. 

Засідання відбудеться в Орджонікідзевському райсуді по вулиці Перемоги, 107Б. Справа: №335/4798/23, суддя Алексєєнко А.Б. – щоб ви розуміли, як шукати номер залу на дошці оголошень.

Як розповів Запорізькому центру розслідувань адвокат АО Miller Марк Копанчук, який веде справу від Сладкової, зараз вони оскаржують три рішення Запорізької міськради ще нульових років. За цими рішеннями послідовно проєкт ТРЦ став з підземного наземним, потім земельним ділянкам поміняли цільове призначення на «громадську забудову», і вже наприкінці землю здали в оренду ТОВ «Ленд Дівелопмент» Володимира Кальцева.    

«Наше головне завдання в рамках цієї справи – доопрацювати ті аргументи про незаконність рішень, які були в попередніх справах. Там є пряме порушення, фактично було внесено зміни до генплану щодо рекреаційної території без врахування громадських інтересів. Судді в цілому налаштовані проти нас, лише після двох апеляцій суд відкрив провадження» – прокоментував загальний перебіг Марк Копанчук.

Навіщо приходити в суд?

1.      Представникам міськради, які підтримують у цій справі «Ленд Дівелопмент» (точніше, Володимира Кальцева) буде незручно маніпулювати, а суддям – підтримувати їх маніпуляції. Як перекручували правду про попередні суди – можете прочитати отут

2.      Це щонайменше, що ви можете зробити для міста, аби воно стало більш зеленішим і приємнішим, якщо землю повернуть громаді.

3.     Під судов і в суді збирається чимало чудових людей, спілкування з якими надихає. В Запоріжжі це зараз дуже потрібно.

Загальний контекст – чому влада проти повернення землі? 

Тому що вже майже 20 років як Кальцев і є частиною міської влади. Іноді більшою, іноді меншою. В 2008 році він назбирав декілька десятків земельних ділянок по місту, сквер Тарасова є найкоштовнішою і найвигіднішою з них. 

За всю цю землю треба сплачувати оренду, та виконувати інші умови договорів. Щоб міська влада не почала занадто ретельно ставитись до сплати оренди, перегляду актуальних цін на землю, від яких розраховується оренда, і не піддавалась на інші маніпуляції, треба лишатись частиною влади.  

Відтак, Кальцеву треба мати свою фракцію в міськраді – від Партії регіонів, Нашого краю, ОПЗЖ. Його депутати голосують, як треба Буряку, Куртєву, чи ще комусь, а за це діляночки Кальцева лишають у спокої, чи навіть дають поставити на земельні питання свого заступника мера і начальника управління, як от зараз. 

Довга історія скверу Тарасова (Яланського) якнайкоротше:

1.      В 2007-2008 роках міська влада вирішила, що можна зробити підземний ТРЦ між «Україною» і цирком. Потім міськрада погодила «трансформацію» підземного ТРЦ в наземний і змінила цільове призначення землі з «зеленої зони» на громадську забудову. І вже фінальним рухом цю ділянку віддали фірмі «Ленд Дівелопмент» Володимира Кальцева, який і в ті роки був впливовим «акціонером» міської влади.

2.      В 2017 році прийняли оновлений Генплан, на якому ця земля вже була віднесена до громадської забудови, а Кальцев «вийшов на публіку» і почав презентувати, який красивий ТРЦ буде на місці скверу

3.      В 2018 році у сквері вирубили дерева, але будмайданчик не встигли зробити – запоріжці поламали паркан довкола ділянки. За сквер почались довгі суди, оскаржувались усі дії міської влади, які мали до нього відношення. Головним координатором цих позовів був запорізький активіст і адвокат Денис Тарасов.

4.      В 2021-2022 роках Тарасов виграв в апеляційній інстанції одну з тяжб, за якою договори оренди «Ленд Дівелопмент» визнавались недійсними. На жаль, касація скасувала це рішення, за підтримки міської влади. На початку 2023 року Денис Тарасов загинув на фронті.

5.      Через декілька місяців розпочалась вже інша справа, з визнання недійсними рішень міськради нульових років з пункту 1 – на засідання по яких вас і запрошують. 

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі