В Запоріжжі фірма Кальцева ухиляється від орендної плати декілька років

Зображення завантажується

В Запоріжжі фірма Володимира Кальцева ухиляється від сплати оренди за ділянку, де розміщено недобудову. Землю передали в оренду ще у 2018-му, однак договір, який потрібний для нарахування і сплати податків, так і не уклали. 

Ділянка площею в 10 гектарів знаходиться по вулиці Оріхівське шосе,10, що на перетині вулиці і Сімферопольської траси. З серпня 2018-го, землю передали в оренду “Терраінвестгрупп”. Це засвідчено рішенням Запорізької міської ради про передачу під багатофункціональний громадський центр (у складі об’єктів реабілітаційно-діагностичного, готельно-ділового, торгівельно-виставкового призначення).

На кадастровій карті ділянка значиться, як комунальна. В Реєстру майна інформація про укладення договору відсутня. Водночас зазначено, що “Терраінвестгрупп” має нерухомість, а саме незавершене будівництво – багатофункціонального громадського центру. Об’єкт фірма купила у 2018-му за декілька днів до рішення міськради. 

Витяг з реєстру майна

За законом після прийняття рішення у чотиримісячний термін потрібно отримати витяг щодо нормативно-грошової оцінки. Він потрібен для визначення орендної плати. А потім, укласти договір між фірмою і міськрадою. Однак, цього не сталося. Простіше кажучи, фірма може використовувати землю, однак уникати орендної плати.

Зазначимо, що раніше, коли ділянка перебувала в оренді у фірми «Болеслав» розмір оренди складав 469 тисяч в період будівництва та 2,3 мільйона гривень з моменту введення в експлуатацію. Важливо, що через порушення термінів будівництва, фірма повинна була платити оренду за другим тарифом, тобто, як за об’єкт введений до експлуатації.

Від так можна приблизно розрахувати, що навіть за старими цінами новий орендар “Терраінвестгрупп” не сплатив до міського бюджету понад 11,2 мільйона гривень за 2018-2021 роки . 

Кінцевим бенефіціаром “Терраінвестгрупп” значить кіпрська фірма “Ейнтривуд інвестментс лімітед”, що належить нардепу Володимиру Кальцеву. Фірма «Болеслав» фактично припинила свою діяльність, однак її кінцевим бенефіціаром була Євгенія Кальцева та вже згадана раніше офшорка. 

Виходить, що Кальцев змінив одну свою фірму на іншу, тим самим продовжив користування землею без конкурсу і з ухиленням від податків. 

Читайте: Суд виправдав двох патрульних, яких на хабарі затримував КОРД зі стріляниною і пораненням

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі