В Мелітополі окупанти викрали двох журналістів, яких звинувачують у тероризмі

Зображення завантажується

Росіяни продовжують терор цивільного населення на тимчасово захоплених територіях Запорізької області. На початку травня окупанти викрали двох журналістів, які знаходяться на пенсії

6 травня стало відомо, що росіяни викрали Ірину та Олександра Левченків, які залишилися в окупованому Мелітополі. Пара – пенсіонери, мають проблеми зі здоров’ям: у 2017 році пані Ірина боролася з онкозахворюванням. Ірина Левченко працювала на всеукраїнські видання, у тому числі – власним кореспондентом газети “Факти”. 

Правління Запорізької обласної організації Національної спілки журналістів України повідомляє, що подружжя було затримане без пояснень. 

“Утримують арештованих в нелюдських умовах, майже без їжі, в холодному підвалі, на бетонній підлозі, їх піддають фізичним та моральним тортурам, висуваючи абсолютно безглузді і надумані звинувачення в тероризмі”, – сказано в заяві НСЖУ.

Ірину Левченко згодом перевели в інше місце утримання в неволі, куди саме – наразі невідомо. 

“Запорізький центр розслідувань” доєднується до вимог Нацспілки журналістів України, які звучать так:

“Підкреслюємо, що незаконний арешт журналістки-ветерана Ірини Левченко та її чоловіка Олександра Левченка — це черговий виклик окупаційної влади Мелітополя всім людським і міжнародним нормам і законам, цинічне зневажання прав людини, професійних прав журналіста. Ми рішуче вимагаємо від окупаційної влади Мелітополя припинити беззаконня, дотримуватись міжнародних норм на тимчасово захоплених українських територіях, повернути свободу журналістці-ветерану Ірині Левченко та її чоловікові Олександру Левченку! Закликаємо всіх колег, громадські та професійні інституції, всіх громадян Україні, міжнародну спільноту об’єднатися у боротьбі за їх звільнення, за законні права кожної людини на свободу і незалежність!”

Читайте також: Кадирівський батальйон, який захоплював Маріуполь, несе службу на Запорізькому напрямку

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі