Кадирівський батальйон, який захоплював Маріуполь, несе службу на Запорізькому напрямку

Зображення завантажується

Пропагандистський телеканал RT зробив сюжет про батальйон «Юг-Ахмат», який наразі дислокується в Запорізькій області. Створення цього батальйону спеціально для участі в війні Росії проти України анонсував особисто Рамзан Кадиров – голова чеченської республіки 

У сюжеті пропагандистів командир батальйону Муса Іблаєв (позивний «Звіробій») заявив про те, що «Юг» брав участь в «звільненні» таких населених пунктів як Маріуполь, Сєвєродонецьк та Лисичанськ. До Луганської області їх відправили у вересні 2022-го року. 

Тепер же достеменно стало відомо, що «Юг» перекинули й на Запорізький напрямок. За заявою чеченців, в області вони охороняють блокпости, перевіряють автівки, затримують викрадачів автомобілів, яких “передають відповідним службам” та виконують завдання, про які їх командир вирішив не поширювати інформацію. 

Муса Іблаєв також заявив, що «Юг» «допомагають місцевому населенню у відновленні пошкоджених пам’яток загиблим у роки Великої вітчизняної війни, та зруйнованої православної церкви».

Telegram-канал ASTRA 1 лютого цього року повідомив, що бійці «Юг-Ахмат», повертаючись із Запорізької області до Чечні, намагалися незаконно провезти з України до Росії зброю. Під час огляду автобуса на КПП у ньому знайшли два рюкзаки з боєприпасами. У військових вилучили 679 набоїв, 21 гранату «РГД-5», 1 гранату «Ф-1», 22 запали «УЗРГМ-2».

Сюжет про батальйон «Юг-Ахмат» вийшов з-під пера журналіста Івана Полянського для телеканалу RT Deutsch, що базується в Москві та Берліні, тому закадровий голос – німецький. Канал був частиною мережі RT, контрольованої державою міжнародної телевізійної мережі, яку фінансує російський уряд.

У червні 2022-го року Рамзан Кадиров оголосив про створення чотирьох чеченських батальйонів із загальною назвою «Ахмат» – «Сєвєр-Ахмат», «Юг-Ахмат», «Запад-Ахмат» та «Восток-Ахмат». Як заявив чеченський лідер, створені вони були на тлі «вкрай патріотичного настрою серед молоді регіону».

Батальйон «Юг-Ахмат» включений до складу Федеральної служби військ Національної гвардії РФ, наразі командує ним Муса Іблаєв. Одним із найбоєздатніших підрозділів чеченського відділення Росгвардії вважається саме батальйон «Юг» (249-й осмб), у складі якого входить до тисячі бійців. Екскомандувач батальйону – підполковник Хусейн Межидов – отримав підозру від СБУ. 

Свою назву батальйон отримав за те, що в його зону відповідальності входить південна частина Чечні. Головна база підрозділу розташована у чеченському селі Ведено, де для «Юга» обладнано спеціальне військове містечко.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі