“Українські берці – трофей з Маріуполя”: у Запоріжжі засудили бійця “ДНР” на 15 років

Зображення завантажується

У Запоріжжі суд виніс вирок 15 років позбавлення волі для бійця з так званої “ДНР”, що воював на стороні окупаційних військ

Заводський райсуду визнак виним у держзраді чоловіка родом з Донеччини, що брав участь у війні на стороні росіян. Звинуваченим виявився Микита Жук, що у 2020-му році вступити на службу до лав військової частини «МВД ДНР». Тут він отримав військове звання лейтенанта та був призначений на посаду командира взводу, а відтак мав у розпоряджені 13 військовослужбовців, форму та зброю. 

Починаючи з березня 2022 року чоловік перебував у Маріуполі, де брав активну участь у бойових діях. Згодом, він продовжив воювати у складі військової частини «Батальон Патриот» у «МВД ДНР». У складі цієї частини він взяв участь в боях поблизу населеного пункту Нескучне, розташованого на межі Донецької та Запорізької областей. 

Під час участі у боях на території Запорізькій області, обвинувачений отримав поранення. У результаті військові ЗСУ доставили його до однієї з лікарень міста Запоріжжя. 

Під час досудового розслідування були допитані й свідки. Зокрема військові, які знайшли бійця і доставили у лікарню. Один з свідків розповів, що під час діалогу чоловік повідомив, що він з «ДНР», офіцер, і що в 2014 році щось сталось з його батьком і він вирішив помститись. У свідка склалось враження, що підсудний пишався тим, що воює проти України. 

“З огляду на отримані поранення під час бою, він вколов собі якесь знеболююче наркотичне. Спочатку не випускав автомат, але потім став кричати що здається, що він офіцер, лейтенант, командир взводу” – розповів другий свідок. 

Також обидва свідки зазначили, що на обвинуваченому були українські берці, які, як він сам сказав, отримав як трофей із Маріуполя. 

“На ньому були українські берці, як він сказав, це його трофей з Маріуполя. Взагалі на ньому була піксельна форма, іншого кольору, аніж українська, без будь-яких шевронів. При ньому також були документи з картами їх позицій” – йдеться у матеріалах справи.

Дослідивши всі докази й матеріали справи, суд дійшов висновків, що чоловік має провести 15 років заґратами з конфіскацією майна. Водночас чоловік планує оскаржити рішення в апеляції. 

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: Пропагував «російський мир» і хотів керівну посаду: На Запоріжжі засудили пособника окупантів

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі