Пропагував «російський мир» і хотів керівну посаду: На Запоріжжі засудили пособника окупантів

Зображення завантажується

Житель селища Михайлівка Запорізької області отримав вісім років ув’язнення за колабораціонізм. Також йому на 12 років заборонено обіймати керівні посади в органах влади, організаціях та підприємствах будь-якої форми власності. Судовий процес був заочний, адже фігурант перебуває на тимчасово окупованій території Запорізької області

За інформацією Харківського антикорупційного центру, засуджений – Андрій Петров. До 2019 року він очолював Тимошівську сільраду Запорізької області, згодом був старостою Тимошівки. Як ідеться в аналітичній системі Youcontrol, особа з таким же прізвищем та ініціалами значилася керівником місцевих осередків політичних партій – спочатку «Партії регіонів», згодом «БПП». Також він числився членом у районній організації «Опоблоку». Нині ці організації ліквідовані. Після 2020 року Петров не працював на владних посадах.

Як ідеться у вироку Хортицького районного суду Запоріжжя від 14 липня, під час окупації Петров добровільно обійняв посаду заступника гауляйтера Михайлівки. На своїй «посаді» він допомагав окупантам, пропагував підтримку РФ.

Свідки з поміж місцевих жителів, які виїхали з окупації, на суді підтвердили, що Петров добровільно співпрацював з росіянами. Зокрема, заступника начальника Василівського райуправління ДСНС підтвердив, що обвинувачений приїздив до пожежної частини Михайлівки та представлявся заступником голови «військово-цивільної адміністрації». Розповідав, що тепер буде влада Росії та пропагував «російський мир».

Заступник директора місцевої лікарні засвідчив, що Петров приїздив до лікувального закладу як представник окупантів. Він вимагав відомості про працівників для нарахування зарплати.

Законний голова Михайлівської селищної ради, який після окупації потрапив у полон, після звільнення розповів, що його катували і схиляли до співпраці. Посадовець підтвердив, що Петров з перших днів повномасштабного вторгнення підтримав РФ, почав працювати в окупаційній адміністрації. Він також відібрав службовий автомобіль сільради.

Директорка місцевої школи розповіла, що Петров виступав перед освітянами й пропонував працювати на окупантів. Також вона дізналася, що обвинувачений добровільно працював з росіянами, хотів очолити адміністрацію.

Також доказами у справі є відеозаписи, де Петров зафіксований на відзначенні окупантами держпрапора РФ.

Суд визнав Петрова винним за ч. 5 ст. 111-1 ККУ, а саме в зайнятті керівної посади в окупаційному органі влади. Відбувати покарання він буде після затримання.

Анастасія Зубова

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі