Учасникам корупційної схеми по виїзду на окуповані території присудили штраф по 51 тис. грн

Зображення завантажується

У Запоріжжі суд ухвалив покарання у вигляді штрафу для учасників корупційної схеми щодо безперешкодного в’їзду на тимчасово окуповані території Запорізької області

11 січня 2023 року, Комунарський суд затвердив угоди між прокурором і трьома обвинуваченими у справі про хабарництво за в’їзд на окуповані території. За умовами угод, учасники угрупування повинні заплатити штраф 51 тисячу гривень.  

Так, у ході досудового розслідування було встановлено, що правоохоронець організував корупційну схему по виїзду на тимчасово захоплену частину Запорізької області. Чоловік, бувши працівником відділу поліції мав дружні та професійні зв’язки, завдяки яким і впливав на рішення щодо включення людей в гуманітарну колону. А надалі і на проходження перевірки, тобто огляду речей, авто, багажу та вантажів поліцейськими.

Обвинувачений залучив до співпраці 3 чоловіків – уродженців Запоріжжя та Запорізької області, як пособників, а також уродженця Львівської області, який допомагав передавати гроші. Також правоохоронці встановили, що організатор співпрацював з посадовими особами, однак з ким саме поки не відомо. 

За схемою спільники знаходили людей і пропонували виїзд за гроші. За швидке включення до складу колони брали 16 тисяч за легкове авто та 36 тисяч грн за включення мікроавтобуса. Гроші передавали співробітникам Національної поліції, які надалі приймають рішення. 

Водночас прокурор зазначає, що у встановлених випадках чоловіки брали й більші суми. Наприклад, один з водіїв заплатив 30 тис. грн або 700 доларів. Інший водій заплатив 3,5 тисячі доларів або 128 тисяч гривень за виїзд кількох машин. 

У вересні чоловіків затримали і наклали арешт на телефони та гроші, які вони мали при собі, а саме 3 800 доларів та понад 36 тисяч гривень. Усі обвинувачені свою провину визнали. Відтак прокурор вклав з ними угоди про визнання винуватості. Згідно з угодами, обвинувачувані повинні сплатити штраф у розмірі 51 тис. гривень.

Двом чоловікам кваліфікували пособництво і одному “зловживання впливом” — тобто підозрюваний вимагає гроші не за виконання своїх службових функцій, а за вплив на посадовців, які будуть приймати потрібне рішення. Чоловіка, який організував схему, судитимуть окремо.

Читайте також: Захистити Запоріжжя: військові отримали розвідувальний літак, який неможливо придбати в Україні

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
1 Коментар
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі
Юрий
Гість
Юрий
20.02.2023 17:15

51000 то дуже мало, в военний час треба бюджет поповнювати, 510000 , ще куди не йшло за таку корупцiю