Війна Усі пости Війна

Захистити Запоріжжя: військові отримали розвідувальний літак, який неможливо придбати в Україні

17 Лютого 2023

Вже скоро військовослужбовці, які боронять Запорізький напрямок, будуть озброєні унікальним “птахом”, на який зібрали гроші менш ніж за тиждень. Журналістів “Запорізького центру розслідувань” запросили на презентацію

Ще у вересні 2022-го року, завдяки донатам небайдужих людей, було зібрано майже 2 мільйона гривень на літак, який виявлятиме ворожу техніку та місця дислокації окупантів. Назву для нього також обирали народно – через опитування. Більшість запоріжців проголосувало за назву “Хорт”.

Максим Терещенко, волонтер, який запустив збір, розповідає, що придбати розвідника було доволі складно: на перепоні були проблеми із митницею, а також те, що неокуповані частини Запорізької області, як і сам обласний центр, підпали під санкції Європейського Союзу, тому кошти були деякий час заморожені. Так, літак опинився в Україні лише на початку 2023-го року.

— Це нідерландський літак з європейськими комплектуючими, який літає та розвідує ціль для роботи нашої артилерії, – розповідає про задачі “Хорта” Терещенко. 

Волонтер Максим Терещенко

А поки розвідник був на шляху Нідерланди-Запоріжжя, військовослужбовці, які завдяки йому виконуватимуть бойові завдання, увесь цей час вчилися як поводитися із ним в онлайн-режимі на спеціальних симуляторах.

Військовослужбовець із позивним “Небо” розповідає:

— Я літав і літаю як на коптерах, так і на звичайних крилах, які запускаються з катапульти і я вам хочу сказати, що цей літак поводить себе дуже достойно. Деякі з крил, які є в нашій в армії, в таку погоду не можуть літати.

Військовослужбовець із позивним “Небо”

“Хорт” може літати на 50 кілометрів вперед, на 5 кілометрів вгору. Може бути як автономним, так і керуватися в ручному режимі, а також має функцію режиму повної тиші. Одним з найголовніших параметрів при виборі моделі для покупки був захист від ворожої РЕБ (радіоелектронна боротьба, – ред.) – і літак не підвладний їй. Безпілотник сам повернеться на точку зльоту, якщо зв’язок із ним буде втрачений за різних обставин, а його внутрішньою зашифрованою системою можуть розпоряджатися лише власники – оператори. Тобто у випадку, якщо “Хорт” якимось чином потрапить до рук ворогів, вони не зможуть його переналаштувати під себе та скористатися у власних цілях.

Безпілотник вже майже готовий відправитися на передову Запорізького напрямку, аби наші захисники ще ефективніше розправлялися із навалою росіян.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі