Захистити Запоріжжя: військові отримали розвідувальний літак, який неможливо придбати в Україні

Зображення завантажується

Вже скоро військовослужбовці, які боронять Запорізький напрямок, будуть озброєні унікальним “птахом”, на який зібрали гроші менш ніж за тиждень. Журналістів “Запорізького центру розслідувань” запросили на презентацію

Ще у вересні 2022-го року, завдяки донатам небайдужих людей, було зібрано майже 2 мільйона гривень на літак, який виявлятиме ворожу техніку та місця дислокації окупантів. Назву для нього також обирали народно – через опитування. Більшість запоріжців проголосувало за назву “Хорт”.

Максим Терещенко, волонтер, який запустив збір, розповідає, що придбати розвідника було доволі складно: на перепоні були проблеми із митницею, а також те, що неокуповані частини Запорізької області, як і сам обласний центр, підпали під санкції Європейського Союзу, тому кошти були деякий час заморожені. Так, літак опинився в Україні лише на початку 2023-го року.

— Це нідерландський літак з європейськими комплектуючими, який літає та розвідує ціль для роботи нашої артилерії, – розповідає про задачі “Хорта” Терещенко. 

Волонтер Максим Терещенко

А поки розвідник був на шляху Нідерланди-Запоріжжя, військовослужбовці, які завдяки йому виконуватимуть бойові завдання, увесь цей час вчилися як поводитися із ним в онлайн-режимі на спеціальних симуляторах.

Військовослужбовець із позивним “Небо” розповідає:

— Я літав і літаю як на коптерах, так і на звичайних крилах, які запускаються з катапульти і я вам хочу сказати, що цей літак поводить себе дуже достойно. Деякі з крил, які є в нашій в армії, в таку погоду не можуть літати.

Військовослужбовець із позивним “Небо”

“Хорт” може літати на 50 кілометрів вперед, на 5 кілометрів вгору. Може бути як автономним, так і керуватися в ручному режимі, а також має функцію режиму повної тиші. Одним з найголовніших параметрів при виборі моделі для покупки був захист від ворожої РЕБ (радіоелектронна боротьба, – ред.) – і літак не підвладний їй. Безпілотник сам повернеться на точку зльоту, якщо зв’язок із ним буде втрачений за різних обставин, а його внутрішньою зашифрованою системою можуть розпоряджатися лише власники – оператори. Тобто у випадку, якщо “Хорт” якимось чином потрапить до рук ворогів, вони не зможуть його переналаштувати під себе та скористатися у власних цілях.

Безпілотник вже майже готовий відправитися на передову Запорізького напрямку, аби наші захисники ще ефективніше розправлялися із навалою росіян.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі