У Запоріжжі засудили на 10 років колаборантку Катерину Уманець 

Зображення завантажується

Запорізький суд визнав винною Катерину Уманець у колабораційній діяльності. Жінка отримала 10 років позбавлення волі за добровільне зайняття посади “голови” Кирилівки у фейкових органах

У Запоріжжі Ленінський райсуд виніс вирок – 10 років за ґратами для Катерини Уманець. Слідство встановило, що жінка добровільно погодилася на посаду “голови” у так званій “Кирилловской поселковой администрации” у травні 2022-го.

Так, 26 травня 2020-го, окупанти створили незаконну адміністрацію у раніше захопленій Кирилівці, наділивши її всіма “владними” повноваженнями. Цього ж дня представники окупаційної адміністрації звернулися до Катерини Уманець і запропонували її очолити фейковий орган.

Жінка мала організувати роботу та управління окупаційною адміністрацією та її підрозділами, затверджувати рішення і розпорядження на користь окупантів, розпоряджатися коштами та майном тощо.

Катерина Уманець прийняла пропозицію та умови представників країни-агресорки. Надалі, за даними слідчих, жінка брала участь в інспекції стану Молочного лиману, який знаходиться на території Кирилівської селищної громади.

Протягом червня та липня 2022 року вона проводила зустрічі із місцевими мешканцями з питань комунальних тарифів, виплати пенсій і облаштування території громади. Також, позиціонуючи себе головою окупаційної адміністрації на території смт Кирилівка вона проводила зустрічі з громадянами з особистих питань щосереди з 13:00 до 15:00.

Окрім встановлених фактів, були допитані й свідки, які підтвердили співпрацю жінки з окупантами та розповіли, що вона пропонувала співпрацю і їм. Один зі свідків розповів, що Уманець погрожувала йому забрати майно, якщо той не перейде на сторону ворога.

Отже, заслухавши свідків і дослідивши всі докази суд обрав покарання у вигляді 10 років позбавлення волі з конфіскацією всього майна. Також жінка не зможе обіймати посади в органах влади найближчі 15 років. Проте, строк покарання почнуть обчислювати з моменту її фактичного затримання Уманець. Наразі, жінка переховується на тимчасово окупованих територіях Запорізької області. 

Нагадаємо, Катерина Уманець, відома, як антиукраїнська активістка, що продукувала свою “руську” позицію під час Революції Гідності. Також жінка захищала пам’ятник Леніна в Запоріжжі і розповсюджувала фейки про те, що українці платять за проїзд в громадському транспорті сіллю. 

У 2017 році СБУ відкрила щодо неї кримінальне провадження за підозрою у державній зраді через її контакти зі спецслужбами РФ. Останні декілька років жінка переховувалася в Москві і звідти продовжувала свою проросійську діяльність. Детальніше про це у цьому матеріалі

Читайте також: Мелітопольський депутат з «ОПЗЖ», який влаштувався в адміністрацію окупантів, отримав 8 років тюрми заочно

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі