Мелітопольський депутат з «ОПЗЖ», який влаштувався в адміністрацію окупантів, отримав 8 років тюрми заочно

Зображення завантажується

Суд визнав колишнього депутата Мелітопольської міської ради від «ОПЗЖ» винним у колабораційній діяльності та призначив 8 років позбавлення волі. Також суд постановив конфіскувати його майно та на 15 років позбавити права працювати в органах влади. Судовий процес проходив заочно

Про це стало відомо з вироку Комунарського районного суду Запоріжжя від 16 червня. За інформації Харківського антикорупційного центру, мова йде про Сергія Золотарьова.

Він став депутатом Мелітопольської міськради у 2020 році. Після захоплення Мелітополя російськими військами 26 лютого 2022 року, перейшов на бік окупантів.

Як ідеться в матеріалах справи, він обійняв посаду «заступника очільника» окупаційної «військово-цивільної адміністрації Мелітополя». При цьому чинна міська рада та посадовці евакуювалися до Запоріжжя.

Перебуваючи на своїй «посаді» Золотарьов виконував вказівки «очільниці» окупаційної адміністрації та представника військ РФ, який займав посаду коменданта міста.

Також брав участь у захопленні майна приватних та комунальних підприємств міста. Замість прапора України вивішував російський на центральній площі Мелітополя. Особисто керував розподіленням палива для потреб службового автотранспорту окупаційної адміністрації. Сприяв розповсюдженню пропаганди та державної символіки РФ.

Доказами у справі були матеріали з сайтів та Телеграм-каналів, де висвітлювалась діяльність Золотарьова на посаді так званого «заступника» адміністрації окупантів. Також слідство надало суду прослушку телефона обвинуваченого. Він спілкувався з «керівницею» окупаційної адміністрації, комендантом та іншими особами, які перейшли на бік російської армії.

Четверо свідків опізнали Золотарьова на знімках з інтернету, на яких зафіксована його діяльність в окупації та розповіли про його співпрацю з росіянами.

Зокрема, депутатка Мелітопольської ради, яка очолювала Централізовану бібліотечну мережу міста, розповіла, що була на мітингу у підтримку затриманого росіянами законного мера. Вона бачила, як Золотарьов у той час заходив до захопленої окупантами будівлі палацу культури. Згодом вона виїхала з Мелітополя до Запоріжжя. Золотарьов їй телефонував із вимогою вийти на роботу й віддати ключі від біблітек. При цьому він представлявся замначальника окупаційної адміністрації.

Чоловік, який обіймав посаду керівника одного з комунальних підприємств, розповів, що обвинувачений вимагав віддати техніку окупаційній владі та погрожував. Після того комунальник виїхав до Запоріжжя.

Працівник місцевої автозаправної станції, який у березні-квітні лишався в Мелітополі, засвідчив, що Сергій Золотарьов приїхав на АЗС та наказав йому відпускати паливо для комунальної техніки. Власники станції підтвердили цю вказівку.

Мешканець Мелітополя, батьки якого свого часу товаришували із Золотарьовим, розповів на суді, що бачив, як той заходив до захопленого росіянами палацу культури під час мітингу містян на захист полоненого мера. Також свідок неодноразово бачив, що до будинку обвинуваченого приїздили автомобілі російських військових. Він підтвердив, що Золотарьов представлявся заступником очільниці окупаційної адміністрації та вимагав від керівників комунальних підприємств співпрацювати, або віддати ключі від приміщень.

Захисник обвинуваченого просив суд виправдати його. Мовляв, не доведено, чи він не діяв під тиском.

Втім, суд не побачив у систематичній роботі Золотарьова діяльності під тиском та взявши до уваги усі докази, визнав його винним за ч. 5 ст. 111-1 ККУ. Йому присуджено 8 років позбавлення волі з конфіскацією майна. На 15 років йому заборонено обіймати посади в органах влади.

Відбувати покарання він буде після затримання, адже нині переховується на тимчасово окупованих територіях.

Нагадаємо, що у вересні 2022 року депутати Мелітопольської міськради припинили повноваження Золотарьова та ще шести депутатів-колаборантів. Як ідеться в чатах окупантів, Золотарьов очолив місцевий осередок партії «Єдіная Росія». 

Анастасія Зубова 

Це публікація була підготовлена ГО «Харківський антикорупційний центр» в рамках проекту «Підтримка журналістських розслідувань в Україні». Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО «Харківський антикорупційний центр» i не відображає погляди Європейського Союзу чи Інституту висвітлення війни та миру.

Читайте також: Запорізька депутатка Гурська балотується на окупованих територіях

Обговорення

Підписатися
Сповістити про
guest
0 Коментарі
Вбудовані Відгуки
Переглянути всі коментарі